رئیس ستادکل نیروهای مسلح ایران از توافقات با روسیه درباره همکاری‌های نظامی دریایی خبر داد

CC BY 4.0 / IRNA / سرلشکر محمد باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح ایران
سرلشکر محمد باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح ایران - اسپوتنیک ایران  , 1920, 20.10.2021
Telegram
سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح ایران در خصوص همکاری برای امنیت مشترک دریایی خزر که مطابق با توافق پنج کشور ساحلی دریای خزر باید توسط این کشورها تأمین شود، توافقات خوبی به دست آمد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری مهر، سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح پس از دیدار با دریاسالار ولادیمیر کاساتونوف،  فرمانده کل ناوگان شمالی نیروی دریایی روسیه دریای در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: در این دیدار در خصوص همکاری‌های دوجانبه دریایی از جمله حضور شناورهای ایرانی در رزمایش‌ها و تمرین‌های دریایی در روسیه، حضور در مسابقات نظامی و تبادل تجربیات عملیاتی، همچنین کار مشترک و انجام تحقیقات برای کارآمدسازی تجهیزات دریایی و متقابلا حضور روسیه در رزمایش‌ها و تمرین‌های دریایی ایران که دو سال است در چابهار برگزار می‌شود و ناوهای ارتش روسیه نیز در آن مشارکت کردند، گفتگو کردیم.
سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 20.10.2021
سرلشکر باقری: افق همکاری‌های نیروهای مسلح ایران و روسیه روشن است
رئیس ستادکل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران از جمله موضوعات مورد گفتگو با فرمانده نیروی دریایی روسیه، به حضور در مسابقات نظامی دریایی جام دریا و غواصی در ایران که روسیه در آن مشارکت داشته است، اشاره کرد.
وی ادامه داد: در خصوص نشست فرماندهان نیروهای دریایی کشورهای حاشیه دریای خزر و همکاری برای امنیت مشترک دریایی خزر که مطابق با توافق پنج کشور ساحلی دریای خزر باید توسط این کشورها تأمین شود، گفتگو کردیم و توافقات خوبی به دست آمد.
رئیس ستادکل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران گفت: در این دیدار درباره همکاری‌های نظامی دریایی ایران و روسیه گفتگو شد و توافقات خوبی به دست آمد.
همچنین دریایسالار ولادیمیر کاساتونوف در این دیدار با اشاره به مشارکت ناوهای ایرانی در مراسم رژه نیروی دریایی ارتش روسیه در سال جاری، گفت: حضور ناوهای ایرانی در آب‌های روسیه زینت‌بخش این رژه دریایی بود.
وی با اشاره به همکاری قوای دریایی دو کشور گفت: این همکاری‌ها و مشارکت خوب ایران در رژه دریایی روسیه نشان داد که دو کشور از اتحاد روزافزون برخورداند و روابط ایران و روسیه در ابعاد مختلف روز به روز پرمحتواتر و بهتر می‌شود.
سرلشکر باقری از روز یکشنبه گذشته برای انجام دیدار رسمی در روسیه به سر می‌برد و در این مدت با وزیر دفاع و رئیس ستادکل نیروهای مسلح روسیه دیدار کرد و سفری نیز به «سن‌پترزبورگ» داشته و قرار است به آستراخان در ساحل دریای خزر نیز سفر کند.
 
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала