هشدار ایران درباره سکوت آژانس بین المللی در برابر برنامه اتمی اسرائیل

© Photo / IRNAکاظم غریب آبادی ، نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان های بین المللی در وین
کاظم غریب آبادی ، نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران  در سازمان های بین المللی در وین - اسپوتنیک ایران, 1920, 15.10.2021
Telegram
سفیر ایران با انتقاد از سکوت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نسبت به برنامه اتمی اسرائیل تأکید کرد که رویکرد دوگانه این نهاد بین المللی به اعضای پیمان منع گسترش تسلیحات هسته ای (ان‌پی‌تی) پیام منفی ارسال می‌کند.
به گزارش اسپوتنیک، کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان‌های بین المللی مستقر در وین با انتشار پیامی در توئیتر افزود: در این صورت، فایده عضویت در معاهده عدم اشاعه و اجرای کامل پادمان های آژانس چیست؟ چگونه می توان آژانس را به عنوان یک نهاد جدی، حرفه ای و بی طرف دید، در حالی که اجرای رژیم پادمانی خود را بطور برابر و عادلانه برای تمامی اعضایش دنبال نمی کند؟
— Gharibabadi (@Gharibabadi) October 14, 2021
​وی خاطرنشان کرد: سکوت و غفلت در برابر برنامه هسته ای اسراییل پیام منفی را به اعضای ان پی تی می فرستد مبنی بر این که "عضویت در این معاهده مساوی است با پذیرش قوی ترین راستی آزمایی و نظارت، در حالی که بیرون ماندن از آن به معنای رهایی از هرگونه تعهد و انتقاد و حتی دریافت پاداش است".
مدیرکل آژانس در مصاحبه چند روز قبل خود با انرژی اینتلیجنس در پاسخ به این پرسش که چرا اینقدر درباره ایران صحبت می کنید، در حالی که درباره برنامه هسته ای اسراییل صحبت نمی کنید، گفت : اسراییل عضو ان پی تی نیست و حتی آن را امضا نیز نکرده است، در حالی که ایران عضو معاهده است و تعهدات حقوقی در این زمینه دارد.
 
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала