ایران و عربستان در شرف عادی سازی روابط هستند

© Photo / IRNAایران و عربستان در شرف عادی سازی روابط هستند
ایران و عربستان در شرف عادی سازی روابط هستند - اسپوتنیک ایران  , 1920, 11.10.2021
Telegram
خبرگزاری فرانسه به نقل از منابع مطلع گزارش داد که تهران و ریاض در حال رسیدن به توافقی برای کاهش اختلافات هستند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری فرانسه، در طی هفته‌ های گذشته، مقاماتی از ایران و عربستان سعودی گزارش داده‌ اند که تهران و ریاض از ماه آوریل گفتگوهایی خصوصی در بغداد جهت حصول تفاهم داشته‌ اند.
 آمادگی ایران برای از سرگیری صادرات به عربستان - اسپوتنیک ایران  , 1920, 11.10.2021
آمادگی ایران برای از سرگیری صادرات به عربستان
دیپلماتی خارجی در عربستان سعودی که در جریان مذاکرات قرار دارد، اعلام کرد که در دور آخر مذاکرات طرفین در شرف تواقق بودند تا از تنش‌ ها و جنگ‌ های نیابتی [دیپلماتیک] در منطقه بکاهند.
فیصل بن فرحان وزیر خارجه عربستان سعودی، اعلام کرده که دور چهارم مذاکرات در ماه سپتامبر برگزار شده و ابراز امیدواری کرده بود که این مذاکرات زیرساخت حل و فصل مشکلات میان دو کشور را بنا بگذارند.
امیرعبداللهیان وزیر خارجه ایران، نیز عنوان کرده بود که این مذاکرات در مسیر درست قرار دارند. وی‌ گفته بود: ما به نتیجه و توافق‌ هایی رسیده‌ ایم اما هنوز به گفتگوهای بیشتر نیاز است.
به گفته دیپلمات خارجی، ایران و عربستان احتمالا در دور آتی مذاکرات که ممکن است تا چند روز دیگر آغاز شود آخرین تغییرات را به توافق اعمال کنند.
این دیپلمات که خواسته ناشناس بماند به ای اف پی گفت: آنها به طور کلی بر سر باز کردن مجدد کنسولگری‌ ها به توافق رسیده‌اند و گمان کنم اعلامیه عادی‌ سازی روابط طی هفته‌ های آتی صادر شود.
علی الشهابی مشاور دولت سعودی، اعلام کرد پیش از آنکه ریاض بخواهد اقداماتی نظیر باز شدن سفارت‌ ها را در نظر بگیرد، ایران باید اقداماتی بنیادین در یمن انجام دهد.
وی به ای اف پی گفت: ایران باید گام‌ هایی واقعی بردارد نه اینکه فقط مشغول صحبت‌ های خوب باشد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала