2 جنگ جهانی وحشتناک دیگر رخ خواهد داد

© Flickr / Morning Calm Weekly Newspaper Installation2 جنگ جهانی وحشتناک دیگر رخ خواهد داد
2 جنگ جهانی وحشتناک دیگر رخ خواهد داد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 10.10.2021
Telegram
جنگ بین آمریکا و چین محتمل است و بشریت با دو جنگ وحشتناک جهانی روبرو خواهد شد.
به گزارش اسپوتنیک، روبرت فارلی نویسنده مقاله در فورتفایف 19Fortyfive، معتقد است که درگیری بین ایالات متحده و چین می تواند به سومین و چهارمین جنگ جهانی منجر شود.
او می نویسد: "رویارویی واشنگتن و پکن، به احتمال زیاد، با یک درگیری قاطع به پایان نمی رسد، بلکه منجر به یک سری کارزارهای مسلحانه می شود."
 سربازان آمریکایی - اسپوتنیک ایران  , 1920, 03.07.2021
گزارش و تحلیل
جنگ جهانی سوم سر راه است؟
به نظر وی، دو قدرت بزرگ می توانند نبردی را بر سر تایوان آغاز کنند. فارلی معتقد است، اگر نیروهای آمریکایی موفق شوند ارتش آزادیبخش خلق چین  را شکست دهند، این امر پکن را مجبور نخواهد کرد که ایده اتحاد مجدد با این جزیره را کنار بگذارد. نویسنده معتقد است که جمهوری خلق چین یک آتش بس موقت با ایالات متحده منعقد می کند و سپس دوباره برای الحاق منطقه مورد مناقشه به سرزمین خود اقدام می کند.
این نشریه می گوید: "حتی اگر چین در مبارزات انتخاباتی تایوان پیروز شود، تناقضات اساسی با ایالات متحده امریکا را از بین نخواهد برد. و این پیش زمینه ها را برای درگیری دیگری ایجاد می کند."
فارلی گفت: هرگونه درگیری مسلحانه در غرب اقیانوس آرام یک فاجعه خواهد بود و زیرساخت ها، روابط مالی و تجاری که بین آسیا و آمریکای شمالی ایجاد شده است را از بین می برد.
نویسنده مقاله ابراز امیدواری کرد که بشر بتواند از چنین سناریویی جلوگیری کند.
 
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала