ممنوعیت ورود اتباع افغانستان به ترکیه

© Sputnik / Ziyaممنوعیت ورود اتباع افغانستان به ترکیه
ممنوعیت ورود اتباع افغانستان به ترکیه - اسپوتنیک ایران, 1920, 07.10.2021
Telegram
ترکیه در مقررات جدید سفر به این کشور، محدودیت‌هایی را برای سفر اتباع افغانستان به ترکیه تعیین کرد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، ترکیه با به‌روزرسانی مقررات سفر به این کشور اعلام کرد: تا اطلاع ثانوی پذیرش مسافران با تابعیت افغانستانی برای انجام سفر به کشور ترکیه امکان‌پذیر نیست.
دیوار مرزی ترکیه و ایران  - اسپوتنیک ایران, 1920, 16.09.2021
گزارش و تحلیل
دیوار مرزی ترکیه و ایران سدی نامطمئن
ترکیه به تازگی در بخش‌هایی از مرز زمینی مشترک با ایران، دیوار کشیده است که بنا بر اعلام دولت این کشور، بخشی از هدف این دیوارکشی،  مقابله با مهاجرت روزافزون افغان‌ها از مرز ایران است.
در ادامه مقررات جدید سفر به ترکیه برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، آمده است: تمام مسافران بالای ۱۲ سال در پروازهای ورودی به ترکیه باید در محدوده ۷۲ ساعت مانده به پرواز، در یکی از مراکز تاییدشده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، آزمایش PCR انجام دهند و گواهی منفی تست را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند. فهرست مراکز تاییدشده آزمایش تشخیص مولکولی مسافران برون‌مرزی در لینک https://health.behdasht.gov.ir  قابل دریافت است.
همچنین مسافران بالای شش سال، قبل از پرواز باید در لینک https://register.health.gov.tr به صورت آنلاین ثبت‌نام شوند و کپی از تایید نهایی و QR کد تشکیل‌شده را همراه داشته باشند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала