واکسن مدرنا و بروز التهاب قلبی

مدرنا - اسپوتنیک ایران, 1920, 02.10.2021
Telegram
گروهی از محققان کانادایی آتش هواداران ضد واکسن را داغ تر کردند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از وبگاه «کوارتز»، گروهی از محققان کانادایی آتش هواداران ضد واکسن را داغ تر کردند. این گروه از محققان چندی پیش اعلام کردند که التهاب قلبی ناشی از واکسن های فایزر ومدرنا یک در 1000 نفر بوده است. این در حالی است که اطلاعات قبلی 1 نفر در 25000 اعلام شده بود.
در جای دیگر، مقامات بهداشتی کانادا اعلام کردند، شمار موارد التهاب قلبی پس از تزریق واکسن مدرنا بیشتر از واکسن فایزر- بیوان‌تک بوده است. داده‌های به دست آمده نشان می‌دهد موارد گزارش شده عارضه نادر التهاب قلبی پس از تزریق واکسن مدرنا بیشتر از واکسن فایزر - بیو‌ان‌تک بوده است.
واکسن مدرنا - اسپوتنیک ایران, 1920, 07.09.2021
مدرنا باعث مرگ یک ژاپنی دیگر شد
مطابق با اطلاعات گزارش شده، التهاب قلبی بیشتر در نوجوانان و بزرگسالان زیر ۳۰ سال و بیشتر در مردان رخ داده است. در بیانیه آژانس بهداشت عمومی کانادا آمده است که اکثر افراد مبتلا بیماری نسبتا خفیفی را تجربه کرده و به سرعت بهبود یافته‌اند.
شایان ذکر است که سازمان غذا و داروی آمریکا، نهاد وابسته به وزارت بهداشت ایالات متحده، بیش از ۱۲۰۰ نفر از کسانی که واکسن فایزر یا مدرنا زده‌اند دچار میوکاردیت یا التهاب عضله قلب شده‌اند. این وضعیت در مردان بیشتر از زنان مشاهده شده و پس از دریافت دوز دوم بیشتر از دز نخست بروز پیدا کرده است. سازمان غذا و داروی ایالات متحده در نسخه جدیدی اعلام کرد، برای هر واکسن، برگه واقعیت واکسن ارائه دهنده خدمات بهداشتی (ارائه دهندگان واکسیناسیون) اصلاح شده است که شامل هشدار در مورد میوکاردیت و پریکاردیت است.
واکسن مدرنا توسط موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا، سازمان تحقیقات و توسعه پیشرفته زیست پزشکی و شرکت مدرنا ساخته شده‌ و با دو دز نیم میلی‌لیتری به‌صورت تزریق عضلانی با فاصله ۲۹ روز تجویز می‌شود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала