رئیسی: لازم است واکسیناسیون دانش‌آموزان بالای ۱۲ سال نیز با سرعت انجام شود

© Photo / IRNAابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران
ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران - اسپوتنیک ایران  , 1920, 02.10.2021
Telegram
هماهنگی وزارت بهداشت و وزارت آموزش و پرورش در واکسیناسیون دانش‌آموزان بالای دوازده سال ضروری است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از «فارس»، ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور ایران با بیان اینکه تمهیدات آغاز آموزش حضوری در مدارس صورت گرفته است، اظهار داشت که در کنار اقدامات انجام‌شده برای واکسیناسیون معلمان، کادر مدارس، والدین و رانندگان سرویس مدارس، لازم است واکسیناسیون دانش‌آموزان بالای ۱۲ سال نیز با سرعت انجام شود.
ابراهیم رئیسی رئیس جمهور روز 2 اکتبر( شنبه) در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، هماهنگی وزارت بهداشت و وزارت آموزش و پرورش را در واکسیناسیون دانش‌آموزان بالای دوازده سال ضروری دانست و گفت: «برای سرعت گرفت این کار، وزارت آموزش و پرورش مساعدت کند مدارسی که شرایط مناسبی برای واکسینه کردن دانش آموزان دارند، در اختیار وزارت بهداشت قرار گیرد.
شیوه‌ی جدید درآمدزایی در ایران با عکاسی از لحظه‌ی واکسیناسیون +عکس - اسپوتنیک ایران  , 1920, 30.09.2021
شیوه‌ی جدید درآمدزایی در ایران با عکاسی از لحظه‌ی واکسیناسیون +عکس
با توجه به اینکه برای واکسیناسیون دوازده سال به پایین، نظرات علمی مختلفی وجود دارد لذا تا زمانی که به قطعیت علمی نرسیم، نباید اقدامی در این زمینه انجام شود.
عادی‌انگاری و کم‌توجهی به رعایت اصول بهداشتی در مبارزه با ویروس کرونا بسیار خطرناک است. اینکه عده‌ای تصور کنند با تزریق واکسن از خطرات ویروس کرونا در امان هستند، نادرست است و با توجه به نظرات علمی همچنان باید شیوه‌نامه‌ها بین عموم مردم و گروه‌ها و مراکز مختلف، با جدیت رعایت شود.
حساسیت به این اقدام در حقیقت صیانت از سلامت مسافران و زائران عزیز است و به مقطع خاصی هم مربوط نمی‌شود. مسئولیت اطلاع‌رسانی درباره واکسیناسیون، زمان تزریق و مسائل حوزه بهداشت و درمان، با وزارت بهداشت است. در این زمینه باید مراکز و دستگاههای دیگر اخبار و اطلاعات خود را با وزارت بهداشت هماهنگ کنند.
در شرایط کنونی مراکز علمی و پژوهشی باید برای جبران عقب‌ماندگی‌های ناشی از شیوع کرونا، در مسائل اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و آموزشی، نسخه‌ها و راهکارهای مناسب تدوین و ارائه کنند». رئیسی از مدیران وزارت بهداشت و کارشناسان حوزه بهداشت و سلامت خواست بلافاصله به ابهامات و سوالات طرح شده در فضای عمومی جامعه درباره ویروس کرونا واکنش سریع و پاسخ علمی ارائه کنند تا مردم دچار نگرانی و یاس نشوند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала