بورل: برای کاهش فاصله ایران و آمریکا در برجام تلاش کنیم

© AP Photo / Virginia MayoJosep Borrell جوزپ بورل
Josep Borrell جوزپ بورل - اسپوتنیک ایران  , 1920, 25.09.2021
Telegram
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با اشاره به ضرورت پرداختن به مسائل پرشتاب منطقه‌ ای، تاکید کرد: در زمینه توافق برجام باید فاصله بین ایران و آمریکا کاهش یابد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا،روز شنبه یادداشتی را درباره ماحصل سفرش به نیویورک و ملاقات‌ هایی که در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد با دیپلمات های ارشد کشورهای جهان داشت منتشر کرد.
لاوروف: خوش بینی معقولانه‌ای در مورد احیای برجام وجود دارد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 25.09.2021
لاوروف: "خوش بینی معقولانه‌ای" در مورد احیای برجام وجود دارد
او در بخشی از این یادداشت که در تارنمای سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا منتشر شد، به توقف مذاکرات وین در هفته‌ های اخیر اشاره کرد و نوشت که امیدوار بود در جریان سفرش به نیویورک جلسه‌ ای را به عنوان هماهنگ کننده برجام در سطح وزرای کشورهای عضو این توافق برگزار کند.
وی با بیان اینکه تشکیل چنین جلسه‌ ای میسر نشد افزود که با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران جلسه‌ نسبتا طولانی داشته است.
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا مهمترین دستاورد این جلسه را دریافت تائیدیه از سوی وزیر امور خارجه ایران برای بازگشت به مذاکرات وین توصیف کرد.
وی با بیان اینکه وزیر امور خارجه جدید ایران کمتر از یک ماه است که کار خود را آغاز کرده افزود: اما باید سریعتر به مذاکرات بازگردیم و همه جوانب توافق هسته‌ ای را احیا کنیم. این بدین معناست که آمریکا به برجام بازگردد و تحریم‌ ها در ازاء پایبندی ایران به این توافق رفع شود.
بورل توالی احیای برجام را مهمترین بخش کار دانست و ادعا کرد: ایران تقلا و آمریکا به وضوح بی تابی می‌کند. این درحالیست که اوضاع منطقه از جمله تصرف افغانستان توسط طالبان هم باعث بروز آشفتگی شده است. به همین خاطر باید ظرف هفته‌ ای پیشرو برای کاهش فاصله‌ ها و دستیابی به نتیجه سخت تلاش کنیم.
ششمین دور مذاکرات درباره احیای برجام سی‌ ام خرداد گذشته در وین به پایان رسید. اتحادیه اروپا اصرار دارد که گفتگو هرچه سریعتر از سرگرفته شود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала