بیانیه وزارت امور خارجه ایران درباره عضویت دائم جمهوری اسلامی در سازمان همکاری شانگهای

© Sputnik / Siavash Sobhgahiبیانیه وزارت امور خارجه ایران درباره عضویت دائم جمهوری اسلامی در سازمان همکاری شانگهای
بیانیه وزارت امور خارجه ایران درباره عضویت دائم جمهوری اسلامی در سازمان همکاری شانگهای - اسپوتنیک ایران, 1920, 18.09.2021
Telegram
وزارت امور خارجه ایران مراتب قدردانی خود را از همه اعضای سازمان همکاری شانگهای برای موافقت خود با عضویت جمهوری اسلامی اعلام داشت.
به گزارش اسپوتنیک، وزارت امور خارجه ایران در بیانیه‌ای در خصوص عضویت دائم این کشور در سازمان همکاری شانگهای که در تارنمای این وزارتخانه منتشر شده است، نوشت: وزارت امور خارجه مراتب قدردانی خود را از همه اعضای سازمان همکاری شانگهای برای موافقت خود با عضویت جمهوری اسلامی ایران اعلام داشته و دیپلماسی فعالی را برای تقویت مناسبات با دستگاه‌های دیپلماسی کشورهای عضو در چارچوب این سازمان بکار خواهد گرفت.
واکنش خطیب‌زاده به پذیرش عضویت کامل ایران در سازمان همکاری شانگهای - اسپوتنیک ایران, 1920, 17.09.2021
واکنش خطیب‌زاده به پذیرش عضویت کامل ایران در سازمان همکاری شانگهای
در ادامه این بیانیه آمده است: در نتیجه پیگیری‌های مستمر وزارت امور خارجه جهت عضویت دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان همکاری شانگهای، این اقدامات از آغاز دولت سیزدهم روند مضاعف به خود گرفت و نهایتا همزمان با مشارکت جناب آقای رئیسی، رئیس جمهور محترم در ٢١ مین نشست سران کشورهای عضو شانگهای در شهر دوشنبه تاجیکستان، تمام ٨ کشور عضو اصلی شانگهای بصورت اجماع موافقت خود را با درخواست عضویت دائمی‌کشورمان در این سازمان اعلام داشته و مراحل حقوقی، فنی و اداری این عضویت آغاز شد.
وزارت امور خارجه ضمن ابراز مسرت از این دستاورد مثبت برای کشور، متعهد است تمامی ظرفیت های تخصصی خود را برای انجام هماهنگی‌های لازم با سایر دستگاه‌های ذیربط و دبیرخانه سازمان شانگهای بکار بسته تا فرایند حقوقی و اداری عضویت در کوتاه ترین زمان ممکن به سرانجام رسد.
پذیرش درخواست جمهوری اسلامی ایران برای عضویت در سازمان همکاری شانگهای، گام مهمی است و نقش مثبتی در توسعه همکاری‌ها و مناسبت کشورمان با اعضای این سازمان در کلیه ابعاد دوجانبه، منطقه ای و بین المللی خواهد داشت.
در پایان آمده است: وزارت امور خارجه مراتب قدردانی خود را از همه اعضای سازمان همکاری شانگهای برای موافقت خود با عضویت جمهوری اسلامی ایران اعلام داشته و دیپلماسی فعالی را برای تقویت مناسبات با دستگاه‌های دیپلماسی کشورهای عضو در چارچوب این سازمان بکار خواهد گرفت.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала