اورشلیم پست: بنت تسلیم بایدن درخصوص ایران شد

© AP Photo / Jim Hollanderاورشلیم پست: بنت تسلیم بایدن درخصوص ایران شد
اورشلیم پست: بنت تسلیم بایدن درخصوص ایران شد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 31.08.2021
Telegram
اورشلیم پست به نقل از برخی نمایندگان اسرائیل مدعی شد که نخست‌ وزیر این کشور در دیدار هفته گذشته خود نتوانسته در قبال مسئله ایران بایستد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا به تقل از اورشلیم پست، زاجی هانگبی نماینده اسرائیلی حزب لیکود، روز سه‌ شنبه در جلسه ویژه کنست مدعی شد که نفتالی بنت نخست‌ وزیر اسرائیل، نتوانسته در قبال فشارهای جو بایدن رئیس‌ جمهور آمریکا در قبال مسئله ایران ایستادگی کند.

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا و نفتالی بنت نخست وزیر اسرائیل - اسپوتنیک ایران  , 1920, 31.08.2021
گزارش و تحلیل
رسانه آذربایجانی: مواظب گزینه های بایدن باشید

وی با اشاره به اینکه نخست‌ وزیرهای پیشین اسرائیل در برابر فشارهای رئیس‌ جمهور آمریکا ایستادگی می‌ کردند، گفت: این برای آنها نیز آسان یا راحت نبوده است. ما نخست‌ وزیرهایمان را انتخاب نمی‌ کنیم تا از آنها در کاخ سفید تمجید شود.

این مقام اسرائیلی ادامه داد: بنت باید می‌ گفت که آقای رئیس‌ جمهور من به دیدگاه شما احترام می‌ گذارم اما ما ملزم به پیروی از توافق نیستیم و به ایران اجازه نخواهیم داد که قدرت حذف‌ کردنمان از نقشه را بدست آورد و ما برای دفاع از خودمان نیاز به اجازه‌ گرفتن نداریم. بنت در گفتن این حرف‌ ها ناکام ماند. این حرف‌ هایی بود که در کاخ سفید زده نشد و چون زده نشد، ما اعتمادی به این دولت نداریم.

متین کاناها وزیر امور مذهبی اسرائیل که ارتباط نزدیکی با کابینه نفتالی بنت دارد در پاسخ مدعی شد که این شرایط در قبال ایران از نتانیاهو به دولت جدید رسیده است و این کشور از طرفین توافق هسته‌ ای محسوب نمی‌ شود.

وی گفت: اسرائیل این حق را دارد که در قبال مسئله ایران برای خود تصمیم‌ گیری کند. حزب مخالف در قبال مسئله ایران حمایت خود را نشان دهد و آن را ابزاری برای سیاست نکند.

سیمشا راثمن نماینده کنست، با محکوم‌ کردن پاسخ وزیر امور مذهبی این کشور به انتقادات وارده گفت: ظاهرا در قبال ایران نیز همانند دیگر مسائل امنیتی تنها کاری که می‌ توانیم دعا کردن است؛ به همین خاطر است که وزیر امور مذهبی را برای پاسخ‌ دهی به این مسئله فرستاده‌ اند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала