ادامه سفرهای ایرانیان به ارمنستان برای واکسیناسیون

© Sputnik / Maksim Bogodvid /  مراجعه به بانک تصاویر ادامه سفرهای ایرانیان به ارمنستان برای واکسیناسیون
ادامه سفرهای ایرانیان به ارمنستان برای واکسیناسیون  - اسپوتنیک ایران, 1920, 26.08.2021
Telegram
هرویک یاریجانیان، رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و ارمنستان اظهار داشت سفرهای ایرانیان به ارمنستان برای واکسیناسیون ادامه دارد.

به گزارش اسپوتنیک، هرویک یاریجانیان در گفت‌و‌گو با ایلنا در مورد آخرین وضعیت واکسیناسیون ایرانیان در ارمنستان اظهار کرد: واکسیناسیون ایرانیان در ارمنستان همچنان ادامه دارد ولی دولت ارمنستان شرط اقامت ده روز را برای واکسیناسیون قرار داده چرا‌ که حجم سفر به ارمنستان بسیار زیاد بود، این شرط را گذاشت تا کمی سفرها فیلتر شوند.

خیابان خوابی برخی از ایرانیان در ارمنستان به خاطر واکسن کرونا  - اسپوتنیک ایران, 1920, 18.07.2021
خیابان خوابی برخی از ایرانیان در ارمنستان به خاطر واکسن کرونا +ویدئو، عکس

وی ادامه داد: به هرحال ارمنستان یک کشور ۳ میلیون نفری بوده و زیرساخت‌های آن نیز برای یک کشور ۳ میلیونی در نظر گرفته شده است. وقتی این حجم گسترده از مسافر به این کشور رفتند باعث شد که نتوانند پاسخگو باشند، از طرفی هم نمی‌خواستند این کار را ممنوع کنند. ولی کماکان مسافران با این شروط نیز برای دریافت واکسن به ارمنستان می‌روند. 

وی افزود: ارمنستان می‌گوید تا دز دوم تزریق نشود جزو آمار واکسیناسیون محسوب نمی‌شود، بنابراین آمار دقیقی از واکسیناسیون ایرانیان در ارمنستان وجود ندارد، از آنجا که ۸ تا ۱۲ هفته بین دز اول تا دوم فاصله زمانی وجود دارد و این مدت‌ زمان نیز از ابتدای موج سفر ایرانیان می‌گذرد احتمالا همین روزها آمار ارمنستان در این باره منتشر شود.

یاریجانیان همچنین تصریح کرد: آمار دقیقی از میزان مبادلات مالی حاصل از سفر ایرانیان به ارمنستان وجود ندارد اما افزایش سفر ایرانی‌ها به ارمنستان باعث ارتقای سطح تعاملات دو کشور می‌شود. وقتی ارمنی‌ها با ملت ایران بیشتر آشنا می ‌شوند و همچنین با اقتصاد ایران که یکی قدرت‌های اقتصادی منطقه است، باعث می‌شود که علاقه‌مندی برای تهیه کالاهای ایرانی نسبت به کالاهای دیگر کشورها افزایش پیدا کند.

وی افزود: برای مثال تا چند سال پیش در ارمنستان همه صندلی‌ هایی که در محیط های روباز استفاده می‌شد از کشور ترکیه تهیه می‌شد اما امروز کاملا از ایران تهیه می‌شود. امروز با سفر ایرانیان هم با فرهنگ ایرانی آشنا شده‌اند و هم در بین مسافران علاقمندانی به بازرگانی وجود داشته‌اند که باعث ایجاد مراودات شده‌ است. امروز بسیاری از کالاها در ارمنستان توسط ایران تامین می‌شود، این موضوع نشان می‌دهد که هر میزان سطح مراودات بیشتر باشد، بر اقتصاد دو کشور تاثیر مثبتی خواهد گذاشت.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала