بهترین زمان برای مصرف میوه ها

© Depositphotos.com / Lenets_Tatsianaبهترین زمان برای مصرف میوه ها
بهترین زمان برای مصرف میوه ها - اسپوتنیک ایران  , 1920, 24.08.2021
Telegram
مصرف میوه با معده خالی، قند موجود در آن را با سرعت بالاتری وارد جریان خون می کند.

به گزارش اسپوتنیک،مرکز ملی اطلاعات زیست فناوری آمریکا در تحقیقات جدید به این مسئله پرداخته است: 

۱. میوه را با معده خالی مصرف کنید
جمله معروف "میوه را با شکم خالی بخور" را همه جا می بینید. به نظر می رسد که مصرف میوه همراه با غذا ضمن کند کردن روند هضم، سبب تخمیر یا پوسیده شدن ماده غذایی نیز بشود.

هرچند این موضوع همچنان به صورت علمی به تایید نرسیده است و نمی توان از تخمیر غذا در معده با اطمینان صحبت کرد. علاوه بر این خوردن میوه توام با غذا و یا بلافاصله پس از آن، سبب ایجاد گاز، درد معده و ناراحتی های گوارشی دیگر هم خواهد شد.

۲. افراد مبتلا به دیابت میوه را با معده خالی مصرف نکنند
در بیماران دیابتی ایده مصرف میوه با شکم خالی به هیچ عنوان توصیه نمی شود. برخی تصور می کنند که این افراد به علت درگیری با مشکلات گوارشی، با خوردن میوه و حفظ فاصله زمانی آن از وعده های غذایی هضم را بهبود بخشیده و از نفخ و درد معده جلوگیری خواهند کرد.

مصرف میوه با معده خالی باعث می شود که قند موجود در میوه با سرعت بالاتری وارد جریان خون شود و این دقیقا همان چیزی است که یک بیمار دیابتی باید شدیدا از آن پرهیز کند. با توجه به این موضوع، خوردن میوه همراه با وعده غذایی سرشار از پروتئین، فیبر یا چربی بهترین انتخاب برای دیابتی ها خواهد بود. چرا که موارد مذکور آزاد سازی غذا در روده کوچک را کندتر می کنند. در ادامه قند کمتری در یک زمان واحد جذب شده و منجر به افزایش سطح خون نمی شود.

 در طی یک روز چند عدد سیب می توان خورد؟  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 19.08.2021
در طی یک روز، چند عدد سیب می توان خورد؟

۳. با رعایت فاصله زمانی غذاهای اصلی، هر زمانی از روز میوه مصرف کنید
گاهی می گویند که بهتر است پس از ساعت ۲ ظهر از خوردن میوه خودداری شود. به نظر می رسد که این قانون بخشی از "رژیم ۱۷ روزه" باشد. بر اساس این تئوری مصرف میوه پس از ساعت ۲ ظهر سبب افزایش قند خون می شود زیرا بدن زمان لازم برای تثبیت پیش از خواب را ندارد و همین امر می تواند به بالا رفتن وزن منجر شود.

این در حالی است که از نظر علمی هیچ شواهدی مبنی بر افزایش قند خون در ساعات بعد از ظهر به دنبال مصرف میوه وجود ندارد. هرگونه ماده غذایی حاوی کربوهیدرات با آغاز جذب گلوکز، قند خون را افزایش می دهد. اما این موضوع وابسته به ساعت خاصی از روز نیست. از طرفی دیگر هرچند ممکن است سطح تحمل کربوهیدرات توسط بدن طی روز متفاوت باشد، با این حال تغییرات مذکور جزئی هستند و نمی توان متابولسیم کلی را تحت تاثیر قرار دهند.

کاهش وزن

 فیبر موجود در میوه ها کمک می کند تا مدت طولانی تری احساس سیری کنید. زمانی که کمتر گرسنه شوید، کالری کمتری نیز مصرف خواهید کرد و می توانید به کاهش وزن خودتان یاری برسانید.

دیابت تیپ ۲

خوردن میوه همراه با غذا (یعنی حالتی که معده خالی نباشد) برای افراد مبتلا به دیابت ضروری خواهد بود. اگر این دسته از افراد میوه را با شکم خالی مصرف کنند، بدن خود را در معرض خطر افزایش قند خون بیشتری قرار می دهند.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала