شش کشور در در مسابقات غواصی ارتش‌های جهان شرکت خواهند کرد

CC BY-SA 4.0 / Tasnim News Agency / مسابقات غواصی ارتش‌های جهان
 مسابقات غواصی ارتش‌های جهان - اسپوتنیک ایران, 1920, 23.08.2021
Telegram
تاج الدینی: روسیه، سوریه، چین، نزوئلا، هند و تیم ایران در مسابقات بین‌المللی غواصی ارتش‌های جهان در چابهار و کنارک شرکت می‌کنند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «تسنیم»، امیر دریادار مصطفی تاج‌‎الدینی، فرمانده منطقه سوم نیروی دریایی ارتش ایران اعلام کرد که روسیه، سوریه، چین، نزوئلا، هند و هم‌چنین تیم ایران در مسابقات بین‌المللی غواصی ارتش‌های جهان در چابهار و کنارک شرکت می‌کنند.

فرمانده منطقه سوم نیروی دریایی ارتش افزود: «این شمشمین دوره مسابقات غواصی عمق ارتش‌های جهان است که به میزبانی جمهوری اسلامی ایران و منطقه سوم نیروی دریایی کنارک برگزار می‌شود. نیروی دریایی ارتش در سال‌های 2016 و 2017 میلادی که این مسابقات در کشور روسیه برگزار می‌شد موفق شد مقام دوم مسابقات شده و در سال 2019 هم مقام اول این مسابقات را از آن خود کرده است.

 پهپاد  - اسپوتنیک ایران, 1920, 21.08.2021
شرکت تیم پهپاد نیروی زمینی ارتش ایران در مسابقات بین‌المللی نظامی روسیه + عکس

افتتاحیه این مسابقات با حضور مقامات ارشد نیروهای دریایی کشورهای شرکت کننده و هم‌چنین مقامات ارشد نظامی کشورمان در کنارک آغاز می‌شود. بیش از 100 ورزشکار در این مسابقات که تا 11 شهریورماه ادامه دارد شرکت می‌کنند و کاروان‌ها از امروز تمرینات خود را آغاز کرده‌اند.

هم‌زمان با این مسابقات، مسابقات جام دریا به میزبانی بندر انزلی و با حضور کشورهای روسیه، قزاقستان، آذربایجان و هم‌چنین تیم کشورمان  برگزار می‌شود؛ بدین صورت جمهوری اسلامی همزمان میزبان دو مسابقه بین‌المللی با حضور ارتش‌های جهان خواهد بود».

مسابقات بین المللی نظامی روسیه 2021 در 34 رشته از 31 مردادماه به مدت دو هفته در کشور روسیه به عنوان میزبان اصلی و کشورهای ایران، چین، بلاروس، قزاقستان،صربستان، قطر، هند، الجزایر، ویتنام، ازبکستان و ارمنستان برگزار خواهد شد که ایران و چابهار میزبان مسابقات غواصی عمق خواهد بود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала