بخور سنتی جوش شیرین در درمان کرونا بی فایده است

© Photo / Dubravko Sorićبخور سنتی جوش شیرین در درمان کرونا بی فایده است
بخور سنتی جوش شیرین در درمان کرونا بی فایده است  - اسپوتنیک ایران, 1920, 22.08.2021
Telegram
یک متخصص طب سنتی در ایران معتقد است که بخور سنتی جوش‌شیرین نه‌تنها هیچ‌گونه اثری در درمان کرونا ندارد بلکه به‌دلیل ایجاد گاز دی‌اکسیدکربن تنفس آن می‌تواند برای برخی افراد خطرآفرین باشد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از برنا، دکتر مرضیه بیگم سیاهپوش در خصوص درمان سنتی کرونا گفت که برای درمان کرونا که از خانواده کرونا ویروس است تاکنون درمان خاصی پیدا نشده است و برای مبتلایان درمان علامتی انجام می‌شود، خیلی از داروها پیشنهاد شده‌اند اما خیلی زیاد نمی‌توان به آن اعتماد کرد که ویروس را از بین ببرند.

کرونا در ایران؛ فوت ۶۸۴  بیمار در شبانه روز گذشته - اسپوتنیک ایران, 1920, 22.08.2021
کرونا در ایران؛ فوت ۶۸۴ بیمار در شبانه روز گذشته

سیاهپوش اشاره کرد: بسیاری از بیماری‌های ویروسی درمان خاص ندارند؛ در فضای مجازی در خصوص اثرات گیاهان دارویی و بخور جوش‌شیرین اطلاعاتی دست به دست می‌شود که باید ببینیم به چه شکل اثر می‌کنند، آیا ویروس را از بین می‌برد یا علائم را کم می‌کند؛ اگر ویروس را از بین ببرد می‌توانیم بگوییم درمان انجام شده است اما اگر قرار باشد فقط علائم را کم کند هر چیزی که علائم را بکاهد قابل‌استفاده است.

وی بیان کرد: در دوران ابتلا به کرونا مایعات بدن باید جبران شود، این مایعات با خوردن آبمیوه‌های طبیعی و دمنوش جبران می‌شود، متأسفانه آنچه که از سال گذشته در سطح جامعه در رابطه با بخور سنتی جوش‌شیرین مطرح‌شده است پایه علمی ندارد و در مباحث طب سنتی نیز چنین چیزی وجود ندارد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала