گزارش و تحلیل

شهرام ایرانی: ایران و پاکستان در کنار هم بازوی قدرتمند تأمین امنیت منطقه هستند

© Photoشهرام ایرانی: ایران و پاکستان در کنار هم بازوی قدرتمند تأمین امنیت منطقه هستند
شهرام ایرانی: ایران و پاکستان در کنار هم بازوی قدرتمند تأمین امنیت منطقه هستند - اسپوتنیک ایران, 1920, 21.08.2021
Telegram
امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح امروز در دیدار با ادمیرال محمد امجد خان نیازی فرمانده نیروی دریایی پاکستان ضمن خیرمقدم اظهار داشت: کشور پاکستان همواره در حوزه دریا حضوری کاملا مقتدرانه و هماهنگ داشته است.

به گزارش خبرنگار اسپوتنیک در تهران روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران اعلام‌ کرد:

 امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در این دیدار با بیان اينکه قطعا رابطه دیرینه دو کشور در حوزه دریایی در تاریخ ثبت خواهد شد، افزود: انتظار است کشور پاکستان همان مسیر تاریخی بالنده و اثربخش را ادامه داده و سهم روابطش را با کشورهای مسلمان همجوار و دارای اشتراکات تاریخی و فرهنگی افزایش دهد.

دریادار ایرانی با اشاره به پیشینه روابط نیروهای دریایی دو کشور ایران و پاکستان، گفت: ارتباط دو نیروی دریایی ایران و پاکستان در سالیان متمادی، بصورت راهبردی و مطلوبی بوده و در طول این سال ها تمرین‌های مشترک و مرکبی بین نیروهای دریایی دو کشور انجام گرفته و به طور منظم بازدیدهایی از شناورهای دو نیرو به عمل آمده است.

سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران  - اسپوتنیک ایران, 1920, 20.08.2021
واکنش ایران به انفجار تروریستی در پاکستان

دریادار ایرانی تصریح کرد: عملکرد شایسته دو فرمانده جدید نیروهای دریایی ارتش پاکستان و ایران شیرینی و حلاوت روابط تاریخی دو کشور را بیشتر می کند؛ از طرفی مردم دو کشور از ما انتظار دارند که به عنوان کشورهای مسلمان در کنار یکدیگر بازوی قدرتمندی برای تامین امنیت در منطقه باشند و این ریشه در اشتراکات فرهنگی و دینی ما دارد.

وی با اشاره به اینکه امیدواریم بتوانیم انتظارات دو ملت مسلمان را برآورده کنیم، افزود: دستیابی به این انتظارات امکان‌پذیر نخواهد بود مگر اینکه نیروهای دریایی دو کشور در کنار هم در برقراری امنیت دریایی به ویژه در منطقه اقیانوس هند و شمال اقیانوس هند حضوری فعال و هماهنگ داشته باشیم.

وی با بیان اینکه مهمترین راهبرد جمهوری اسلامی ایران گسترش و تحکیم مناسبات بر پایه دیپلماسی دفاعی است، گفت: کشور ما مورد تحریم های ناجوانمردانه قرار گرفته و در طول چهار دهه گذشته دوران سختی را پشت سر گذاشته و یک دوره جنگ را نیز سپری کرده است. اما با اتکا به خداوند و توسل به اهل بیت سلام الله علیهما توانسته‌ایم وظایف خود را به نحو احسن انجام دهیم.

گفتنی است در ابتدای این دیدار، فرمانده نیروی دریایی ارتش پاکستان و فرمانده نیروی دریایی ارتش کشورمان در مزار شهدای گمنام حضور یافته و با نثار گل و قرائت فاتحه مقام شامخ شهدای جنگ تحمیلی را گرامی داشتند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش پاکستان در ادامه با همراهی امیر دریادار ایرانی از بخش های مختلف موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بازدید کرد.

بر اساس این گزارش، فرمانده نیروی دریایی ارتش پاکستان فردا از ناوگان دریایی شمال کشور بازدید می‌کند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала