پیام چین به رئیس جمهور ایران و آمادگی برای تعمیق روابط

© AP Photo / Xinhua News Agency / Li Xuerenپیام چین به رئیس جمهور ایران و آمادگی برای تعمیق روابط
پیام چین به رئیس جمهور ایران و آمادگی برای تعمیق روابط  - اسپوتنیک ایران, 1920, 16.08.2021
Telegram
رئیس جمهور چین در پیام تبریک خود به مناسبت پنجاهمین سالگرد برقراری روابط سیاسی با ایران، بر آمادگی برای تعمیق روابط دو کشور تاکید کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری ایران، شی جین پینگ رئیس جمهوری خلق چین، پیام تبریک فرارسیدن پنجاهمین سالگرد برقراری روابط سیاسی  برای رئیس جمهور ایران ارسال کرد.

متن پیام تبریک رئیس جمهور خلق چین به ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران به این شرح است: چ

جناب آقای سید ابراهیم رئیسی

رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران

بدینوسیله فرارسیدن پنجاهمین سالگرد روابط سیاسی جمهوری خلق چین با جمهوری اسلامی ایران را به نمایندگی از دولت و ملت چین، و از طرف خودم، به شما و توسط شما، به دولت و ملت ایران صمیمانه تبریک می‌گویم و بهترین آرزو را عرض می‌نمایم.

در نیمه قرن گذشته بعد از برقراری روابط سیاسی، ضمن بسط و توسعه مداوم روابط دو کشور، دوستی دیرینه دو ملت تعمیق یافته است. پس از برقراری مناسبات مشارکت راهبردی جامع، اعتماد سیاسی طرفین بیش از پیش تقویت گردیده و همکاری عملی در زمینه‌های مختلف به پیشرفت پایداری دست یافته است. در دوران بعد از شیوع کووید -۱۹، چین و ایران همچون سرنشینان یک کشتی از یکدیگر حمایت و پشتیبانی کردند، که داستانی زبانزد همکاری مبارزه با کووید -۱۹ روایت شده است.

به بسط و توسعه روابط چین و ایران اهمیت بسزایی قائل هستم. آمادگی دارم با تشریک مساعی شما، و با گرامیداشت پنجاهمین سالگرد روابط سیاسی، ضمن تعمیق دوستی دیرینه، همکاری دو کشور در زمینه‌های مختلف را تحکیم دهیم، مفهوم روابط مشارکت راهبردی جامع را غنی ساخته و رفاه و سعادت را برای دو کشور و دو ملت به ارمغان بیاوریم.

آرامش، شکوفایی و اقدار ملی را برای ایران آرزومندم.

دوستی دیرینه ایران و چین جاودانه باد.

شی جین پینگ
رئیس جمهوری خلق چین

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала