جهانپور: برای ۱۵ روز واکسن در اختیار داریم

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / جهانپور: برای ۱۵ روز واکسن در اختیار داریم
جهانپور: برای ۱۵ روز واکسن در اختیار داریم - اسپوتنیک ایران, 1920, 13.08.2021
Telegram
سخنگوی سازمان غذا و دارو ایران گفت که حداقل ذخیره واکسن کرونا در کشور ۱۵ روز است.

به گزارش اسپوتنیک، کیانوش جهانپور، سخنگوی سازمان غذا و دارو ایران در ارتباط تلفنی با برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما، اظهار داشت: در حال حاضر در داروهای مورد نیاز کرونایی و حتی سرم‌هایی که برای مدتی با کمبود مواجه شده بود دیگر مشکلی وجود ندارد.

ابراز نگرانی مردم و صف‌های طولانی خرید داروهای کرونا +ویدئو، عکس - اسپوتنیک ایران, 1920, 13.08.2021
ابراز نگرانی مردم و صف‌های طولانی خرید داروهای کرونا +ویدئو، عکس

وی ادامه داد: در حال حاضر داروی "فاویپیراویر" از لیست تجویز حذف شده و از پزشکان استدعا داریم که دیگر این دارو را تجویز نکنند صف‌های موجود در داروخانه‌ها بیشتر برای "رمدسیویر" است.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ایران تاکید کرد: در حال حاضر ۸ شرکت داروسازی اقدام به تولید رمدسیویر می‌کنند و مصرف این دارو در کشور نسبت به خرداد ۱۴۰۰، ۸ برابر شده است.

جهانپور، میانگین تزریق روزانه واکسن کرونا را ۵۰۰ هزار دوز عنوان کرد و افزود: ظرفیت ارتقا این عدد به روزانه ۸۰۰ هزار تا یک میلیون دوز تزریق وجود دارد به شرطی که از ذخیره مناسب برای دو هفته اطمینان حاصل کنیم، در حال حاضر با سرعت تزریق فعلی ظرفیت ذخیره سازی برای ۱۵ روز آینده را داریم.

وی با ابراز امیدواری در خصوص افزایش تولید واکسن برکت تا پایان شهریور، گفت: تا روز گذشته حدود یک میلیون و ۳۵۰ هزار دوز واکسن برکت در سراسر کشور تزریق و بیش از ۲ میلیون دوز تحویل وزارت بهداشت و حدود ۶ میلیون دوز هم تولید شده که در حال طی کردن مراحل پایداری است.

جهانپور، در واکنش به تولید واکسن اسپوتنیک در کشور، افزود: شرکت تولید کننده منتظر تاییدیه طرف روسی است که کار تولید را آغاز کند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала