گزارش و تحلیل

پیشنهاد واکسن اسپوتنیک وی: برای مشکل کاهش اثربخشی زیر 50% فایزر دربرابر دلتا، راه حلی وجود دارد

© Sputnik / Maxim Bogodvid / ورود به گالری تصاویرپیشنهاد واکسن اسپوتنیک وی: با کاهش اثربخشی فایزر دربرابر دلتا به زیر 50%، راه حلی وجود دارد
پیشنهاد واکسن اسپوتنیک وی: با کاهش اثربخشی فایزر دربرابر دلتا به زیر 50%، راه حلی وجود دارد  - اسپوتنیک ایران, 1920, 12.08.2021
Telegram
با استناد به صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه، اسپوتنیک وی می تواند به عنوان یک تقویت کننده برای افزایش کارایی واکسن های دیگر استفاده شود.

با کاهش کارآیی و تاثر گذاری واکسن فایزر در برابر انواع دلتا به زیر 50 درصد، سازندگان واکسن اسپوتنیک وی روسیه راه حلی ارائه می دهند.

به گزارش اسپوتنیک، در حالی که داده های جدید نشان می دهد واکسن فایزر/بیوتک در حال از دست دادن مقاومت خود در برابر دلتا است، تولیدکنندگان روس پیشنهاد می کنند که برای مقابله با این مشکل، آزمایشات مشترکی را به تولید کنندگان این واکسن آغاز کنند.

شیوع بیماری کووید -19 در بخش "دماغه کاد"، تیتر اول همه رسانه های بزرگ بین المللی شد زیرا تقریبا 900 مورد ابتلا به ویروس کرونا در ماه جولای در پروینستاون، در این ایالت ماساچوست کشف شد. به گفته مدیر شهر "دماغه کاد"، الکس مورس، 74 درصد از افرادی که به این بیماری مبتلا شده اند واکسینه شده بودند.  

اگرچه مشخص است که این واکسن ها در برابر ویروس دلتا که بسیار جدید است زیاد موثر نبوده است که اخیراً در ایالات متحده موجب بالا رفتن امار شده است.

مسئول بخش بیماران در شهر دماغه کاد میگوید که برخی از نمونه های اولیه گرفته شده در اهالی پروینستاون نیز مثبت بوده است.

در حالی که بسیاری از دانشمندان تلاش می کردند توضیح دهند که چرا واکسن های مورد تایید "مراکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای ایالات متحده آمریکا" قادر به جلوگیری از موج جدید کووید 19 در ماساچوست و سایر ایالت های سراسر کشور نیستند، برخی از پاسخ ها از یکی از معتبرترین موسسات پزشکی کشور-مایو منتشر شده است.

و نشان می دهد که اثر دو واکسن اصلی مدرنا و فایزر که برای استفاده در ایالات متحده تأیید شده است، در هفته های اخیر کاهش چشمگیری داشته است. به گفته محققان کلینیک مایو ، اثر واکسن مدرنا از 86 to به 76 کاهش یافته است، و اثر فایزر حتی بیشتر، یعنی از 86 به 42 کاهش یافته است. این کاهش شدید در ماه جولای رخ داده است، که همزمان با افزایش 70 درصدی موارد دلتا در مینه سوتا بود.

وضعیت کاهش اثربخشی واکسن ها در ایالات متحده  آمریکا منحصر به فرد نیست. تحقیقات انگلستان نشان می دهد که اثربخشی واکسن هایی که اخیراً در کشور مورد استفاده قرار می گیرد از 64 درصد به 49 درصد کاهش یافته است.

تحقیقات اسرائیلی نشان می دهد که اثر فایزر در طول ماه ژوئن کاهش یافته است و جولای از 64٪ تا 39 درصد کاهش یافته است.

این واکسن -۳۹ درصد در اسرائیل از بیماریهای شدید کرونا جلوگیری می کتد.

جدول: اثربخشی واکسن ها در برابر سوریه دلتا ویروس کرونا

 

© Sputnikاثربخشی واکسن در برابر سویه دلتا
پیشنهاد واکسن اسپوتنیک وی: برای مشکل کاهش اثربخشی زیر 50% فایزر دربرابر دلتا، راه حلی وجود دارد  - اسپوتنیک ایران, 1920, 12.08.2021
اثربخشی واکسن در برابر سویه دلتا

در زمان شیوع دلتا 83٪ اثر بخشی اسپوتنیک وی باقی مانده است. روسیه. اثربخشی اسپوتنیک وی قبل از شیوع دلتا: 91.6٪  

در آمریکا اثربخشی فایزر در دوران قبل دلتا به 76 درصد رسید.  

اما در امریکا با شروع سویه دلتا این اثر بخشی به 42 درصد رسید.

بریتانیا. اثربخشی فایزر قبل از شیوع دلتا: 64٪ اعلام کرد --- در طول شیوع دلتا 49٪

در انگلستان شما نوع واکسن را انتخاب می کنید و محدودیتی ندارید.

در اسرائیل نیز پیش از شروه سویه دلتا اثر بخشی فایزر به میزان 64 درصد بوده است.

در اسرائیل در زمان کرونا دلتا اثر بخشی واکسن فایزر به 42 درصد رسید.

وضعیت عملکرد ضعیف واکسن فایزر زنگ خطر را در واشنگتن به صدا درآورد. در حالی که جو بایدن از همشهریان خود می خواهد که یک واکسن بزنند و می گوید که " واکسن کار می کند. ایمن است، رایگان است، راحت است "، تحقیقات کلینیک مایو قطعاً بر پیام POTUS سایه می اندازد و اخبار مربوط به 42٪ فایزر به سرعت برای کاخ سفید شگفتی ناخوشایندی تبدیل شد. یک مقام ارشد دولت بایدن به در این خصوص گفت: "اگر این یک هشدار نیست، من نمی دانم چیست. "

در حالی که مقامات آمریکایی در مورد جلوگیری از گسترش نوع دلتا با استفاده از مجموعه ابزارهای کنونی خود از ضربات تأیید شده توسط CDC ،دچار بن بست شده اند ، به نظر می رسد ممکن است راهی برای خروج از بحران وجود داشته باشد.

 واکسن اسپوتنیک وی  روسیه اخیراً اثربخشی بالایی در برابر گونه های جدید COVID-19-انواع آلفا، بتا، گاما و دلتا  نشان داده است و می تواند به زرادخانه هر کشوری اضافه شود. علاوه بر این، وزارت بهداشت روسیه اعلام کرده است که اسپوتنیک وی حدود 83 در برابر نوع دلتا موثر است و این واکسن روسی را به بهترین سلاح در جهان در برابر گونه بدنام دلتا تبدیل می‌کند.

با استناد به صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه (صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه )، اسپوتنیک وی  می تواند به عنوان یک تقویت کننده برای افزایش کارایی واکسن های دیگر استفاده شود. روش به اصطلاح "ایمن سازی هترولوگ" ، که اساساً یک روش ترکیبی است ، ممکن است در ترکیب فایزر  و اسپوتنیک وی برای به دست آوردن نتایج کلی ایمن سازی بهتر استفاده شود.

 صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه  به فایزر پیشنهاد داده است که آزمایشات مشترک اسپوتنیک وی/فایزر را با استفاده از تزریق یک دوزی اسپوتنیک لایت به عنوان سومین تزریق تقویت کننده برای کسانی که قبلاً دو دوز واکسن فایزر را تزریق کرده‌اند، آغاز کند.

چنین شیوه ای برای صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه چیز جدیدی نیست، زیرا سال گذشته همکاری بین واکسنی را با   آسترازانکا  آغاز کرده بود. این صندوق به خوبی می تواند همکاری با فایزر را به مجموعه پروژه های مشترک خود خواهد افزود. اما آیا فایزر و سایر شرکت های خارجی و همچنین تنظیم کننده های ملی به این ایده به شیوه ای مثبت پاسخ خواهند داد یا خیر، باید منتظر بود.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала