روایت بانوی بازیگر از ابتلا به کرونا با وجود واکسینه شدن با واکسن ایرانی +ویدئو، عکس

© Photo / IRNAروایت بانوی بازیگر از ابتلا به کرونا با وجود واکسینه شدن با واکسن ایرانی +ویدئو، عکس
روایت بانوی بازیگر از ابتلا به کرونا با وجود واکسینه شدن با واکسن ایرانی +ویدئو، عکس - اسپوتنیک ایران  , 1920, 12.08.2021
Telegram
مونا فرجاد بار دیگر به کرونا مبتلا شد و از دشوارهای درمان این بیماری گفت.

به گزارش اسپوتنیک، مونا فرجاد که آخرین روزهای ابتلا به کرونا را سپری می‌کند توضیحات کوتاهی درباره بیماری خود و شرایط دارو و درمان همزمان با خیز پنجم کرونا بیان کرد و فرجاد درباره ابتلای دوباره خود به کرونا گفت: «دو دوز واکسن ایرانی زدم. ۱۶ روز بعد از تزریق دوم درگیر شدم. همه می‌دانیم واکسن، ایمنی کاملی ایجاد نمی‌کند و همچنان احتمال ابتلا به ویروس وجود دارد. فقط رنج بیماری بیماری را کاهش می‌دهد و جلوی مرگ را می‌گیرد ولی از ابتلا پیشگری نمی‌کند مگر اینکه دست کم هفتاد درصد جامعه واکسینه شده باشند.»

او درباره تزریق واکسن ایرانی چنین توضیح داد: «ترجیحم این نبود که واکسن ایرانی بزنم. طبیعتا دوست داشتم واکسن‌هایی را بزنم که به تایید سازمان بهداشت جهانی رسیده باشد ولی در اختیار نبود و تنها راهی که می‌توانستم واکسن بزنم، شرکت در فاز تحقیقاتی و مطالعاتی همین واکسن ایرانی بود و همین راه را انتخاب کردم. این مطلب به معنی بد بودن واکسن ایرانی نیست. تا جایی که می‌دانم در کشورمان سابقه خوبی در ساخت واکسن داریم. اما خب این واکسن هنوز به تایید سازمان بهداشت جهانی نرسیده است. به هر حال طبق توصیه سازمان بهداشت جهانی مبنی بر این که هر واکسنی در اختیارتان است، حتما بزنید، من هم تصمیم گرفتم این واکسن را بزنم و امیدوارم واکسن ایرانی هم به تایید بهداشت جهانی برسد.»


وی با ابراز تاسف از آمار بالای قربانیان کرونای دلتا، اضافه می‌کند: «اگر پیش از این و قبل از ورود گونه دلتا، به واردات واکسن سرعت داده بودند و مثلا ۶ ماه پیش می‌توانستیم واکسن و پایگاه‌های واکسیناسیون بسیار بیشتری در اختیار داشته باشیم که مردم ناچار نشوند در صف‌های طولانی بایستند و اگر آن زمان که بحث ضرورت قرنطینه مطرح بود، این کار را جدی گرفته بودیم و به هر ضرب و زوری بود، قرنطینه واقعی به معنی بسته شدن ورودی و خروجی شهرها ایجاد می‌شد، شاید امروز همه‌گیری وحشتناک کرونای دلتا را تجربه نمی‌کردیم، شاهد این همه مرگ هم نبودیم، کادر درمان این گونه در سختی نبود و این همه فشار روانی در جامعه وجود نداشت.»


مونا فرجاد که برای درمان خود چند مراجعه کوتاه مدت به بیمارستان داشته است، چنین ادامه می‌دهد: «یک بار برای اسکن ریه به بیمارستانی تازه تاسیس و محلی رفتم اما شلوغی و ازدحام جمعیت در آن غیرقابل باور بود. این بیمارستان هنوز ناشناخته است و قبل‌تر که برای کارهای دیگری به آن مراجعه کرده بودم، خیلی خلوت بود ولی حالا شلوغی آن برایم غیرقابل باور بود. می‌خواستم آمپولی تزریق کنم ولی گفتند دست کم ۴۵ دقیقه معطلی داردکه تصمیم گرفتم به خانه بیایم و تزریقات را در خانه انجام بدهم.»

View this post on Instagram

A post shared by mod_beruz (@mod_beruz)


او ضمن ابراز تاسف گفت: «شلوغی بیمارستان‌ها مصیبت است و دارو هم به سختی پیدا می‌شود. یک اسپری نیاز داشتم که یکی از دوستان پزشکم توانست از داروخانه‌ای در کرج پیدا کند. برای پیدا کردن سرم به چندین و چند داروخانه مراجعه کرده بودند. چون خیلی از داورهای کرونا از طریق سرم تزریق می‌شود، وضعیت دارو و سرم فاجعه است، سخت پیدا می‌شود، آن هم با قیمت‌هایی عجیب و غریب؛ سرم چیست که پیدا نشود؟! خود من یک سرم را ۶۰ هزار تومان پیدا کردم ولی پیغام‌هایی در صفحه‌ام دارم که بعضی از مردم بابت یک سرم تا ۱۵۰ هزار تومان هم پرداخته‌اند. من خوشبختانه ریه‌ام درگیر نشده بود، بنابراین به داروی رمدسیور نیاز پیدا نکردم ولی می‌دانم که این دارو اگر پیدا شود، بین ۲ تا ۱۵ میلیون خرید و فروش می‌شود که واقعا فاجعه است چون پای جان آدم‌ها در بین است. سئوال من این است که اگر کارگری که درآمد بالایی ندارد، در این وضعیت عزیزش بیمار شود، چه باید بکند؟! باید شاهد بال بال زدن و مرگ او باشد؟! این شرایط، فاجعه انسانی به معنای واقعی است که هر روز در حال وقوع است!»


غالب کاربران با تایید صحبت‌های مونا فرجاد عنوان می‌کنند باید تصمیم جدی در روند مهار شیوع کرونا در ایران صورت گیرد تا بیش از این شاهد مرگ و میر مردم در کشور نباشیم. کاربرانی نیز در رابطه با واکسینه شدن این بانوی بازیگر عنوان می‌کنند یک سوم واکسن‌هایی که در فاز تحقیقاتی می‌زنند واکسن نما هستند و هیچکس نمی‌داند واکسن نما دریافت کرده است یا واکسن واقعی. گروهی از کاربران نیز عنوان می‌کنند به دلیل اینکه خانم بازیگر واکسینه شده است ریه‌ی وی به کرونا درگیر نشده است و واکسن زدن، چه واکسن ایرانی و چه خارجی سبب نمی‌شود که شخص به هیچ عنوان به کرونا مبتلا نشود بلکه کمک می‌کنند این بیماری به شکل ضعیف‌تری در بدن شکل گیرد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала