واکنش تند ظریف به اظهارات رئیس ستاد مقابله با کرونای تهران

© AP Photo / Ebrahim Norooziواکنش تند ظریف به اظهارات رئیس ستاد مقابله با کرونای تهران
واکنش تند ظریف به اظهارات رئیس ستاد مقابله با کرونای تهران - اسپوتنیک ایران  , 1920, 11.08.2021
Telegram
اظهارات رئیس ستاد مقابله با کرونای تهران درباره عدم واردات واکسن کرونا با واکنش محمدجواد ظریف همراه شد.

به گزارش اسپوتنیک، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران با اشاره به بخش‌هایی از اظهارات تازۀ علیرضا زالی، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران درباره وارد نشدنِ مناسب واکسن کرونا به این کشور و عدم فعالیت سفرای ایران برای واردات واکسن کرونا، به این اظهارات پاسخ داد.

ظریف: سیاست‌ های نادرست خارجی عامل وضعیت کنونی افغانستان است - اسپوتنیک ایران  , 1920, 08.08.2021
ظریف: سیاست‌ های نادرست خارجی عامل وضعیت کنونی افغانستان است

ظريف در یادداشتی اينستاگرامی نوشت:

سلام دوستان

شرایط کرونا وخیم است و نیاز به کوشش و همدلی ملی داریم.

بنده و همکارانم در نبرد تمام عیار با جنایت تحریم و تروریسم اقتصادی، تمام سعی‌مان را برای افزایش واردات واکسن خارجی و تأمین نیازهای تولید داخلی انجام داده و خواهیم داد و در برابر مسئولین بهداشت کشور و ایثارگران سلامت سرتعظیم فرودآورده و دست تک تک آنها را می‌بوسیم.

ولی متأسفانه حمله و توهین و افترا به دستگاه دیپلماسی از مستحب مؤکد هم عبور کرده و تبدیل به واجب عینی، و نه حتی واجب کفائی، شده است.

چون حتما ۸ سال حمله به ما وجوب کفائی را پوشش داده بود. ۸ سال است بخاطر منافع ملی و رعایت حرمت مردم عزیزمان سکوت کرده ایم ولی در موضوع تامین واکسن و مبارزه با کرونا که با جان ملت دلاور ایران سروکار دارد، توهین و افترا به دستگاه دیپلماسی به جایی رسیده که سکوت را غیرممکن کرده است.

آقایانی که به دستگاه دیپلماسی در مورد واکسن توهین می‌کنند فقط به یک سوال پاسخ دهند:

بیش از ۲۴ میلیون واکسن‌وارداتی تا کنون و بیشتر نیازهای تولید داخلی را کدام دستگاه علیرغم تحریم و همه کارشکنی‌ها و... وارد کشور کرده است؟

دیدار ظریف و هماهنگ کننده کمیسیون مشترک برجام در تهران - اسپوتنیک ایران  , 1920, 04.08.2021
دیدار ظریف و هماهنگ کننده کمیسیون مشترک برجام در تهران

نگذارید از سکوت پشیمان شویم و بپرسیم: اولین بار چه کسی در دولت بحث کرونا را مطرح کرد؟ چه پاسخی به او داده شد؟ کدام دستگاه پیشنهاد تمهید واردات واکسن از چین را در شهریور گذشته مطرح کرد؟ دقیقا همان کاری که بعد از آن تاریخ امارات (برای سینوفارم) و ترکیه (برای سینوواک) انجام دادند؟

چه کسانی گفتند مردم ما موش آزمایشگاهی نیستند؟ کدام وزیر واکسن اسپوتنیک را در سفرش از روسیه گرفت؟ چه کسانی به او حمله کردند و او سکوت کرد و کار را ادامه داد؟ کدام دستگاه به مهمترین تامین کننده خارجی واکسن کشور هر روز حمله می‌كند؟ چه وزیری مجبور است از حیثیت خودش هزینه کند و برای مصالح مردم عزیز ایران حرف‌های دوستان را رفع و رجوع نماید؟

کدام دستگاه تا امروز خرید و اهدای بیش از ۲۴ میلیون واکسن خارجی را تمهید کرده و واردات انبوه و مستمر را در هفته‌های آینده مذاکره و نهایی کرده است؟ بیشتر دستگاها و مواد اولیه تولید واکسن داخلی را کدام وزارت خانه تامین و وارد کرد؟ کدام وزیر تولید مشترک واکسن کوبایی با پاستور را در سفرش به کوبا در پاییز سال گذشته کلید زد؟ چرا این قدر زمان تلف شد؟ کدام دستگاه پروفورمای ورود ۲۰ میلیون واکسن از اروپا را رد کرد؟

باز هم بگویم؟

این نیز بگذرد

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала