زمین لرزه المپیک توکیو را لرزاند

© AP Photo / Jae C. Hongزمین لرزه المپیک توکیو را لرزاند
زمین لرزه المپیک توکیو را لرزاند - اسپوتنیک ایران  , 1920, 04.08.2021
Telegram
زمین لرزه‌ ای به قدرت ۶ ریشتر همراه با چندین پس‌ لرزه قوی، ساحل شرقی ژاپن را لرزاند، که که لرزش آن در توکیو حس شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از راشا تودی، زمین لرزه ای به بزرگی ۶ در مقیاس ریشتر ساحل شرقی ژاپن را لرزاند که لرزش آن توکیو پایتخت این کشور که ۲۰۰ کیلومتر از کانون زلزله فاصله دارد را به تکاپو انداخت.

بازیهای تابستانی المپیک ژاپن از نگاه بینندگان جهان
هواداران آمریکایی در اوهایو - اسپوتنیک ایران  , 1920, 02.08.2021
بازیهای تابستانی المپیک ژاپن از نگاه بینندگان جهان

طبق گفته خبرنگارانی که برای پوشش اخبار المپیک ۲۰۲۰ به این شهر سفر کرده‌اند، لرزش‌های ناشی از این زلزله در توکیو کاملاً احساس شد.

سازمان هواشناسی ژاپن اعلام کرد که زلزله در ساعت ۵:۳۰ دقیقه (به وقت محلی) بامداد امروز چهارشنبه در استان "ایباراکی" در عمق ۴۰ کیلومتری زمین رخ داده است. همچنین پس لرزه‌ های متعددی نیز ثبت شده است که قوی‌ ترین آنها به بزرگی ۵.۶ ریشتر بوده است. این سازمان همچنین اعلام کرد که خطر وقوع سونامی وجود ندارد.

استان ایباراکی در ۸۳ کیلومتری شمال شرقی ژاپن واقع شده است و این در حالی است که مرکز این زمین لرزه در فاصله نسبتاً کمی از ساحل قرار دارد.

هیچ گونه خسارت یا جراحت مرتبط با این زمین لرزه و یا حتی خطر وقوع سونامی گزارش نشده است و به نظر می‌ رسد که این زمین لرزه خطری متوجه بازی‌ های المپیک ۲۰۲۰ توکیو که در حال برگزاری است، نمی‌کند. بازی‌ های المپیک توکیو تا ۸ آگوست ادامه خواهند داشت.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала