حزب الله: به زودی از ایران سوخت و دارو وارد می‌ کنیم

© AP Photo / Hassan Ammarحزب الله: به زودی از ایران سوخت و دارو وارد می‌ کنیم
حزب الله: به زودی از ایران سوخت و دارو وارد می‌ کنیم - اسپوتنیک ایران, 1920, 04.08.2021
Telegram
دبیر کل حزب الله لبنان، بیان کرد: حزب‌ الله مردم را رها نخواهد کرد و در صورتی که دولت ثابت باقی بماند این حزب اقدام به وارد کردن سوخت از ایران خواهد کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه الاخبار، نزدیک به دو ماه پیش سیدحسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان، آمادگی این حزب برای مشارکت در حل بحران سوخت لبنان را اعلام کرد.

مجسمه «ژست» ساخته شده از خرابه های به جا مانده از انفجار در بندر بیروت - اسپوتنیک ایران, 1920, 03.08.2021
مجسمه ای به یاد قربانیان انفجار در لبنان

البته پرونده سوخت تنها پرونده‌ ای نبود که سید حسن نصرالله روز گذشته وعده حل آن را داد، بلکه گفت که حل بحران دارو نیز از اولویت‌ های حزب‌ الله است و حزب الله داروهای ایرانی را به بازار لبنان وارد خواهد کرد.

سید حسن نصرالله در پاسخ به برخی کمپین‌ های تحریک آمیز که از هفته‌ ها قبل علیه داروهای ایرانی آغاز شده بود با کنایه اظهار داشت، کسانی که می‌گویند داروهای ایرانی "سم" است از آنها استفاده نکنند.

دبیر کل حزب الله درباره جنگ اقتصادی دشمن علیه لبنان تاکید کرد که این جنگ تصادفی نیست و ما باید صبور باشیم و در کار خود جدی عمل کنیم. تصمیم برای واردات سوخت از ایران گرفته شده و ساز و کار آن به وجود آمده است و همه آنها تصمیمات دشواری هستند که نیاز به زمان دارد. مشتقات نفتی از جمله نیازهای ضروری است که نمی‌ توان از آنها صرف نظر کرد و به ویژه سوخت مازوت باید حتما برای کشور تامین شود.

دبیرکل حزب الله لبنان اخیرا در یک سخنرانی در رابطه با بحران‌ های داخلی لبنان به‌ ویژه بحران سوخت در این کشور بار دیگر با تکرار پیشنهاد خود برای تامین سوخت از ایران و پرداخت با پول ملی لبنان گفت: اگر حکومت لبنان نمی‌ تواند بنزین و گازوئیل را تأمین کند، سراغ ایران خواهیم رفت.

سید نصرالله تصریح کرد: اگر کسی می‌ تواند از روابط دوستانه خود استفاده کند و مشکل لبنان را حل کند، بفرماید و کمک کند.

امیل لحود نماینده پیشین پارلمان لبنان، نیز خطاب به مخالفان کمک‌ های ایران گفت: یا این کمک‌ ها را قبول کنید یا اینکه جایگزین پیدا کنید، ما با کمک‌ های نفتی یا هر کمک دیگری از هر طرفی که باشد مخالفت نمی‌ کنیم زیرا مرحله‌ ای که به آن رسیدیم از بازی محوربندی‌ها و مواضع سیاسی گذشته است و اکنون منافع ملت مهمتر از همه چیز است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала