تحقیق: افراد واکسینه شده سه برابر کمتر درگیر کرونا می شوند

© Sputnik / Igor Zaremboتحقیق: افراد واکسینه شده سه برابر کمتر درگیر کرونا می شوند
تحقیق: افراد واکسینه شده سه برابر کمتر درگیر کرونا می شوند - اسپوتنیک ایران  , 1920, 04.08.2021
Telegram
تحقیقات تازه نشان می دهد، که افرادی که دو دوز واکسن کرونا-۱۹ را دریافت کرده اند سه برابر کمتر از افراد غیر واکسینه در معرض ابتلا به ویروس کرونا قرار دارند.

به گزارش اسپوتنیک، بر اساس مطالعه ایپوس موری (Ipsos MORI)، افرادی که واکسیناسیون کامل کووید-۱۹ را انجام می دهند تا سه برابر کمتر مبتلا به کرونا می شوند.

میزان اثربخشی واکسن ها در برابر نوع دلتا ویروس کرونا  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 04.08.2021
میزان اثربخشی واکسن ها در برابر نوع "دلتا" ویروس کرونا

به گفته محققان کالج امپریال لندن و شرکت تحقیقات بازاریابی ایپوس موری، افرادی که دو دوز واکسن کرونا-۱۹ را دریافت کرده اند سه برابر کمتر از افراد غیر واکسینه در معرض ابتلا به ویروس کرونا قرار دارند.

این نتایج از مطالعه ای به نام ری اکت-۱، یک برنامه نظارت بر کروناویروس بر اساس آزمایش بزاق گرفته شده از ۹۸.۲۳۳ نفر در انگلستان بین ۲۴ ژوئن و ۱۲ ژوئیه است.

کلی بیور مدیر روابط عمومی ایپوس موری گفت: نتایج امروز به خوبی یادآور اهمیت واکسیناسیون علیه کووید-۱۹ است، زیرا احتمال واکسیناسیون افراد واکسینه نشده در این مرحله سه برابر بیشتر از افرادی است که کاملاً واکسینه شده اند.

بیور خاطر نشان شد: علاوه بر این، محققان به این نتیجه رسیدند که افراد واکسینه شده کاملاً کمتر از افراد واکسینه نشده ویروس را به دیگران منتقل می کنند، زیرا به طور متوسط ​​بار ویروسی کمتری دارند و احتمالاً ویروس کمتری دفع می کنند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала