حسام‌ الدین آشنا مجرم شناخته شد

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / حسام‌ الدین آشنا مجرم سیاسی شناخته شد
حسام‌ الدین آشنا مجرم سیاسی شناخته شد - اسپوتنیک ایران, 1920, 02.08.2021
Telegram
سخنگوی هیئت منصفه مطبوعات اعلام کرد که هیئت منصفه مطبوعات حسام‌الدین آشنا را با دو اتهام نشر اکاذیب و قصد تشویش اذهان عمومی با اکثریت آرا مجرم دانست.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهر، احمد مؤمنی راد، سخنگوی هیئت منصفه مطبوعات اظهار کرد: در روز یکشنبه دهم مرداد ماه ۱۴۰۰ در شعبه ۶ دادگاه کیفری یک استان تهران به یک پرونده جرم سیاسی به ریاست قاضی شقاقی رسیدگی شد.

استعقای حسام الدین آشنا: علی ربیعی جانشین وی شد - اسپوتنیک ایران, 1920, 29.04.2021
استعفای حسام الدین آشنا: علی ربیعی جانشین وی شد

وی افزود: قبلاً به شکایت این متهم که حسام‌الدین آشنا نام دارد با عناوین نشر اکاذیب و قصد تشویش اذهان عمومی در دو شکایت رسیدگی شده بود.

سخنگوی هیئت منصفه مطبوعات اعلام کرد: بعد از اعتراض متهم، دیوان عالی کشور آن را به شعبه هم عرض عودت داده بود و دادگاه با قرائت قرآن و با حضور هیئت منصفه‌ای غیر از جلسه قبلی شروع شد.

مؤمنی راد ادامه داد: پس از سخنان رئیس دادگاه، نماینده مدعی‌العموم به شرح کیفرخواست پرداخت و سپس با توجه به عدم حضور متهم، وکیل او به صورت مبسوط و تفصیلی به دفاع از وی پرداخت و سپس متهم با تأخیر ۴۰ دقیقه‌ای وارد شد و دفاعیات خود را مطرح کرد.

سخنگوی هیئت منصفه مطبوعات گفت: بعد از خاتمه دادگاه هیئت منصفه جرایم سیاسی وارد شور شد و پس از اتمام شور، رأی گیری به عمل آمد و نتیجه حاصل شد.

مؤمنی راد گفت: هیئت منصفه در یک اتهام و دو شکایت متهم را با اکثریت آرا مجرم دانست و در ضمن با اکثریت آرا متهم را مستحق تخفیف دانست.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала