افشای پنهان کاری آمریکا در ماجرای قتل خاشقجی

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / افشای پنهان کاری آمریکا در ماجرای قتل جمال خاشقجی
افشای پنهان کاری آمریکا در ماجرای قتل جمال خاشقجی - اسپوتنیک ایران  , 1920, 02.08.2021
Telegram
نامزد "جمال خاشقجی" نویسنده مقتول عربستانی آمریکا را به پنهانکاری درباره ماجرای قتل این منتقدِ سرسخت خاندان سعودی متهم کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه ایندیپندنت، خدیجه چنگیز، نامزد جمال خاشقجی، نویسنده مقتول عربستانی آمریکا را به پنهان کاری درباره ماجرای قتل این منتقد سرسخت خاندان سعودی متهم کرد.

افشای آموزش نظامی قاتلان خاشقجی در آمریکا - اسپوتنیک ایران  , 1920, 23.06.2021
افشای آموزش نظامی قاتلان خاشقجی در آمریکا

چنگیز در این ارتباط اعلام کرد که آمریکایی‌ها درباره جنایت قتل خاشقجی با شفافیت عمل نکردند و برخی از حقایق را پنهان کردند.

خدیجه چنگیز همچنین هشدار داده است که اگر دولت واشنگتن جزئیات قتل جمال خاشقجی را افشا نکند، ثابت خواهد کرد که ارزش‌های مورد ادعای آمریکا پوچ و بی‌ارزش هستند.

به گفته نامزد خاشقجی، آمریکا می‌بایست تمام اطلاعات درباره قتل خاشقجی را ارائه دهد تا واقعیت مشخص شود و هیچ دلیلی برای پنهان کردن این واقعیات‌ها نیست.

خدیجه چنگیز همچنین از آمریکا خواسته است تا جنایتکاران اصلی و عوامل مهم این قتل فجیع را مورد پیگرد قرار دهد.

به گفته او، اگر آمریکا جنایتکاران این حادثه را تحت پیگرد قرار ندهد، در واقع اجازه تکرار این فاجعه بار را داده است.

گفتنی است، جمال خاشقجی، منتقد دولت عربستان سعودی و ساکن آمریکا در اکتبر ۲۰۱۸ در کنسولگری عربستان سعودی در استانبول کشته و جسد وی تکه تکه شد.

هر چند "محمد بن‌سلمان" ولیعهد جوان و جاه طلب سعودی یک سال بعد از قتل جمال خاشقجی پذیرفت که این روزنامه‌نگار منتقد در دوران ولایتعهدی او کشته شده و مسئولیت آن را می‌پذیرد، اما عربستان هر گونه نقش ولیعهد را در این جنایت فجیع به شدت رد کرد!

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала