پزشک شایع ترین محلی که ممکن است فرد به هپاتیت-بی مبتلا شود را اعلام کرد

© Fotolia / Vchalupپزشک شایع ترین محلی که ممکن است فرد به هپاتیت-بی مبتلا شود را اعلام کرد
پزشک شایع ترین محلی که ممکن است فرد به هپاتیت-بی مبتلا شود را اعلام کرد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 01.08.2021
Telegram
350 میلیون انسان در سراسر جهان به هپاتیت بی مزمن مبتلا می باشند و سالیانه نیز یک میلیون نفر به علت ابتلا به این بیماری جان خود را از دست می دهند.

به گزارش اسپوتنیک، سرگئی باتسکیخ، متخصص بیماریهای کبدی گفت: "همکاران دندانپزشک مرا ببخشند اما به احتمال زیاد این کلینیک دندانپزشکی است که رتبه اول را به خود اختصاص می دهد. برای آلوده شدن به ویروس هپاتیت بی، به یکصد هزارم میلی لیتر خون حاوی ویروس نیاز دارید".

باتسکیخ افزود، لازم است برای انجام امور مربوط به دندان، این کارها در مکان های مورد اعتماد و اطمینان انجام شوند. وی ادامه داد: "دندانپزشک نباید فقط با پنبه ابزار را پاک کند، بلکه باید در حضور شما یک بسته باز نشده را از کابینت بیرون بیاورد و آن را جلوی شما باز کند".

علائم ابتلا به هپاتیت حاد  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 18.10.2019
علائم ابتلا به "هپاتیت حاد"

وی همچنین در مورد رایج ترین راه های دیگر ابتلا به هپاتیت بی نیز گفت که شامل سوراخ کردن بدن، خالکوبی و مانیکور انجام شده در مکان های مشکوک و همچنین روابط جنسی خارج از چارچوب خانواده و همجنس گرایی اشاره کرد.

هـپاتیت بی یک بــیماری جدی و خطرناک است که در کوتاه مدت ایجاد بی اشتهایـی، خســتـگی، درد عضلانی، درد مـــفاصل، درد و تــورم شکــم، تیره شدن رنگ ادرار، یرقان (زردی)، اسهال و استفراغ، و در دراز مـــدت باعث آسیــب به کبد (سیروز کبدی)، سرطان کبد و مرگ می شـود. قـــدرت سرایت این بیمارى بیش از 100 برابر ویروس HIV است. ویروس HIV حداکثر یک ساعت بیرون از بدن زنده مـى ماند در حـالى کـــــه ویروس هپاتیت بی (HBV) هفت تا ده روز خارج از بدن زنده است و قابلیت بیماریزایی دارد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала