واکنش وزارت خارجه ایران به دادگاه عالی بحرین علیه بانک‌ های ایران

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / واکنش وزارت خارجه ایران به دادگاه عالی بحرین علیه بانک‌ های ایران
واکنش وزارت خارجه ایران به دادگاه عالی بحرین علیه بانک‌ های ایران - اسپوتنیک ایران  , 1920, 01.08.2021
Telegram
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، طرح این اتهامات کیفری واهی و رسیدگی به آنها و صدور رأی در این پرونده‌ ها را از نظر جمهوری اسلامی ایران فاقد وجاهت قانونی و موجب مسئولیت دولت بحرین دانست.

به گزارش اسپوتنیک، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سئوالی در باره اقدام دادگاه عالی کیفری بحرین علیه بانک مرکزی و چند بانک دیگر ایرانی وجریمه آنها به اتهامات واهی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران قویاً اقدمات نسبت داده شده به بانک مرکزی و بانک های ایرانی در بحرین را رد می کند.

دادگاه بحرین شش نفر را به اتهام پولشویی برای ایران روانه زندان کرد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 29.07.2021
دادگاه بحرین شش نفر را به اتهام پولشویی برای ایران روانه زندان کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران افزود: فرآیند قضایی طی شده در محاکم بحرین علیه بانک مرکزی و اشخاص و بانکهای ایرانی آنقدر مخدوش است که ما غیر از برخی منابع رسانه ای، هیچ منبع رسمی و موثقی جهت اطلاع از جزئیات پرونده ها نداریم. بنابراین هرگونه اعلام نظر در این خصوص بر اساس اخبار منتشرشده در رسانه ها صورت می گیرد.

خطیب زاده تاکید کرد: هدف کلی از طرح این پرونده ها و ایراد اتهامات و ادعاهای بی اساس علیه بانک مرکزی و بانکهای صادرات و ملی و برخی مدیران این بانکها، مبتنی بر انگیزه های سیاسی و فاقد هرگونه ارزش حقوقی است.

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی در ادامه افزود: ظاهراً دادگاه بحرین در این پرونده ها صرفاً مجری اوامر و تصمیمات دستگاه های سیاسی و امنیتی بحرین است و همچنین این پرونده ها فاقد استانداردهای قضایی مربوط به دادرسی عادلانه و رسیدگی منصفانه بوده و طرف های ایرانی از حقوق اولیه خود محروم و فرایند قضایی طی شده نیز غیر شفاف و مخدوش بوده است.

خطیب زاده طرح این اتهامات کیفری واهی، و رسیدگی به آنها و صدور رأی در این پرونده ها را از نظر جمهوری اسلامی ایران فاقد وجاهت قانونی و موجب مسئولیت دولت بحرین دانست و خاطر نشان ساخت :بدیهی است جمهوری اسلامی ایران حق استفاده از تمامی ابزارهای ملی و بین المللی برای مقابله با اینگونه اقدامات بحرین را محفوظ می داند و در دفاع از منافع و حقوق حقه اتباع خود کوتاه نخواهد آمد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала