توصیه ظریف به وزیر خارجه دولت جدید: چند ۱۰ میلیون واکسن طی ماه‌های آینده وارد کنید

© Photo / Official Facebook account of the Russian Foreign Ministry توصیه ظریف به وزیر خارجه دولت جدید: چند ۱۰ میلیون واکسن ظرف ماه‌های آینده وارد کنید
توصیه ظریف به وزیر خارجه دولت جدید:  چند ۱۰ میلیون واکسن ظرف ماه‌های آینده وارد کنید  - اسپوتنیک ایران, 1920, 01.08.2021
Telegram
وزیر امور خارجه ایران گفت: توصیه من به وزیر خارجه آینده این است که همیشه دقیق نگاه کند، دقیق گزارش دهد، دقیق دیدگاه‌های خود را بیان کند ولی در مقام عمل از سیاست کشور دفاع و آن را دنبال کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از همشهری آنلاین، وزیر خارجه  ایران به وزیر امور خارجه جدید توصیه کرد که وی یک وظیفه مشاور و یک وظیفه مدافع دارد. 

ظریف گفت: وظیفه مشاورت و دفاع را نباید با هم مخلوط کرد. 

وی در خصوص ضرورت خرید واکسن برای مردم ایران گفت: عوامل بیرون دولت و کشور مانع از این شد که ما به نتیجه‌ای که می‌خواهیم برسیم. ما باید در دوران کرونا برای مردم واکسن تهیه می‌کردیم. در واکسن باید به تولید داخل توجه می‌کردیم اما ما بعنوان وزارت خارجه باید برای دسترسی به واکسن خارجی کمک می‌کردیم. 

وزیر امور خارجه ایران در ادامه تاکید کرد: خوشحالیم تاکنون بیش از ۱۰ میلیون واکسن خارجی وارد کشور شده است و ان شالله ظرف چند ماه آینده چند ۱۰ میلیون دیگر وارد خواهد شد و نقیصه واکسیناسیون عمومی رفع خواهد شد. 

وزیر امور خارجه در پاسخ به این سوال که آیا برای عضویت در کابینه جدید دعوت شده‌اید؟ گفت: ما دعوت شده‌ایم تا برای کابینه جدید دعا کنیم. 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала