واکنش دلسوزانه خواننده پاپ ایرانی به بحران آب خوزستان +عکس، ویدئو

© Photo / IRNAواکنش دلسوزانه خواننده پاپ ایرانی به بحران آب خوزستان
واکنش دلسوزانه خواننده پاپ ایرانی به بحران آب خوزستان - اسپوتنیک ایران  , 1920, 29.07.2021
Telegram
محسن چاوشی با انتشار متنی در فضای مجازی گفت نمی‌گذاریم حتی یک نفر رویای تکه پاره شدن ایران را در سر بپروراند.

به گزارش اسپوتنیک، محسن چاوشی خواننده خرمشهری موسیقی پاپ ایران نیز یکی دیگر از افرادی می‌باشد که در فضای مجازی نسبت به تنش‌‌ها و بحران آب در خوزستان واکنش نشان داد. او با انتشاری متنی سرگشاده در صفحه اینستاگرام خود ضمن اشاره به بحران آب در خوزستان نسبت به سوءاستفاده جدایی‌طلبان و دشمنان هشدار داد.


او در این متن نوشت: «آب قرارِ زندگی بود، نه بهانه مرگ و جدایی… باور کردنی نیست که در نتیجه چندین سال سیاست‌های نادرست و غلط، نخل‌هایی که گلوله‌های صدّام نتوانست خم به ابرویشان بیاورد، سوختند و افتادند. باید بازگردیم و ببینیم که چگونه این همه تصمیم اشتباه کنار هم قرار می‌گیرند تا بر لب خشک کارون ترک بنشیند. مگر این سرزمین بدون تک‌تک اقوامش، بدون تُرک، کرد، لر، عرب و… معنا و هویت دارد!؟ سر باز کردن دوباره زخمی که بر سینه سرزمین و زادگاهم، بر قلب خوزستان نشسته است باعث شد که جای جای ایران بیشتر از گذشته با این رنج و اندوه همراه شوند. برای من شنیدن صدای حمایت تُرک و لر و فارس از خوزستانِ لب تشنه مرهمی بود بر زخمی که به جان داریم. هرچند همیشه هراسم از این بوده که به خاطر جهل، ظلم و اشتباهات عده قلیلی، جدایی‌طلبان و دشمنان این آب و خاک، از آب گل‌آلود ماهی بگیرند و ایران را به سمت تجزیه ببرند.»


او در ادامه نوشت: «باور دارم که توده مردم و همه اقلیت‌ها دشمن این جدایی هستند. همان‌هایی که ۸ سال دست در دست هم، نگذاشتند یک وجب از این خاک کم شود، بعد از این هم نخواهند گذاشت که کسی از ایشان سوءاستفاده کند. تبدیل کردن ندای لب تشنه‌های عدالت‌جو به نجوای فاسد جدایی‌طلبی، جز ظلم بیشتر به این مردم و این سرزمین نیست. باور قلبی من این است که توده‌مردم ایران، جز مهر و دوستی و اتحاد، کلامی ندارند و جز عدالت، آزادی و آبادانی، سودایی را در سر نمی‌پرورند. ما دست در دست هم سرود ایران می‌خوانیم، برای مظلومیت خوزستان، سیستان و دیگر نقاط این سرزمین گریه می‌کنیم و فریاد سر می‌دهیم اما نمی‌گذاریم که حتی یک نفر از این آواز ما رویای تکه پاره شدن ایران را در سر بپروراند. اگر مسئولِ دلسوزی هست که صدای ما را بشنود، از او می‌خواهم که به داد خوزستان برسد. لطفاً نگذارید زخمی بیش از این بر تن این سرزمین بنشیند. ما نیازمند تصمیمات درست، عاقلانه و فوری هستیم و از وعده، رنج و فراموش شدن‌ها خسته‌ایم…»


کاربران بسیاری با تحسین نوع دوستی و همراهی محسن چاوشی او را یک هنرمند واقعی می‌خوانند و با صحبت‌های او موافق هستند. آنها عنوان می‌کنند یقینا مردم ایران هرگز اجازه تجزیه این خاک را نخواهند و باید برای آبادی و حل مشکلات مردم خوزستان، سیستان و بلوچستان و سایر نقاط ایران گام‌‌های محکمی برداشت. جمعی از کاربران بر این عقیده‌‌اند که مسئولان هیچ کاری نمی‌کنند و تنها وعده وعید میدهند و بهتر است مردم خود مطالبات خود را پیگیری کنند تا درانتظار این بشینند که روزی یک مسئول دلسوز یادی از خوزستان و سیستان و بلوچستان بکند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала