واکسیناسیون می تواند سویه "دلتا" کرونا را منتقل کند

© Photo / Iss di San Marino / Andrea Costaواکسیناسیون اسپوتنیک وی در سان مارینو
واکسیناسیون اسپوتنیک وی در سان مارینو - اسپوتنیک ایران  , 1920, 28.07.2021
Telegram
مدیر مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده اذعان کرد: برخی از افراد واکسینه شده می توانند گونه دلتای کووید-۱۹ را منتقل کنند.

به گزارش اسپوتنیک، راشل والنسکی رئیس مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا (CDC)، گفت: برخی از افراد کاملا واکسینه شده می توانند سویه "دلتا" ویروس کرونا را منتقل کنند.

سویه خطرناک دلتا، از رگ گردن به شما نزدیک تر است  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 27.07.2021
سویه خطرناک دلتا، از رگ گردن به شما نزدیک تر است

والنسکی افزود: در روزهای اخیر، من شواهد علمی جدیدی مشاهده کرده ام که نشان می دهد فشار دلتا بسیار متفاوت تر از سایر سویه های کووید-۱۹ است؛ اطلاعات مربوط به سویه دلتا از ایالات مختلف ایالات متحده و سایر کشورها نشان می دهد که در موارد نادری، برخی از افراد واکسینه شده که پس از واکسیناسیون به سویه دلتا آلوده می شوند، ممکن است آن را به دیگران منتقل کنند.

در همان زمان، وی تأکید کرد که واکسیناسیون از بیماری شدید، بستری شدن در بیمارستان و مرگ ناشی از ویروس کرونا جلوگیری می کند.

پیش از این، عضو کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا، توصیه کرده بود که ساکنان واکسینه شده در مناطقی از ایالات متحده با شیوع بالای کووید-۱۹ به دلیل افزایش عفونت ها با سویه دلتا ویروس کرونا، از ماسک های محافظ پزشکی در داخل خانه استفاده کنند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала