حمله ایلان ماسک به کمپانی اپل

© AP Photo / Hannibal Hanschkeحمله ایلان ماسک به کمپانی اپل
حمله ایلان ماسک به کمپانی اپل - اسپوتنیک ایران, 1920, 28.07.2021
Telegram
بنیانگذار تسلا در جلسه ای از سیاست اپل در استفاده از کبالت در باتری دستگاه هایش انتقاد کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از دیلی میل، ایلان ماسک مدیر ارشد اجرایی تسلا طی جلسه با سهامداران این شرکت به اپل حمله کرد و از به کار بردن کبالت در باتری و تمرکز شرکت برای کنترل نرم افزار به کار رفته در دستگاه‌ های تولیدکننده آیفون انتقاد کرد.

شکسته شدن تاریخی ارزش سهام اپل - اسپوتنیک ایران, 1920, 09.07.2021
شکسته شدن تاریخی ارزش سهام اپل

هنگامی که از ماسک درباره مواد خام به کار رفته در باتری خودروهای تسلا سوالی پرسیده شد، او گفت: این شرکت در مقایسه با اپل از میزان کبالت بسیار کمتری استفاده می‌ کند.

وی در ادامه افزود: باور اشتباهی وجود داشت که تسلا از میزان زیادی کبالت استفاده می‌ کند، اما در واقع ما از مقدار اندکی از این ماده استفاده می‌ کنیم. تصور می‌ کنم اپل حدود ۱۰۰ درصد کبالت در باتری موبایل‌ ها و لپ تاپ‌ هایش استفاده می‌ کند. اما تسلا از هیچ کبالتی در پک های فسفات آهن استفاده نمی‌کند و تقریباً هیچ ماده شیمیایی مبتنی بر نیکل به کار نمی بریم.

بنیانگذار تسلا در ادامه گفت: در مقایسه با ۱۰۰ درصد استفاده از کبالت در محصولات اپل، ما فقط حدود ۲ درصد از این ماده را به کار می بریم.

این نخستین باری نیست که ماسک از اپل انتقال می‌کند. البته او در ۲۰۲۰ فاش کرد با تیم کوک مدیر ارشد اجرایی اپل درباره یک عملیات خرید تماس گرفته اما کوک تماس او را پاسخ نداده است.

ماسک در ۲۰۱۸ طی اظهار نظری گفت اپل به اندازه قبل نوآور نیست و آنجا را قبرستان تسلا نامید زیرا برخی از کارمندان سابق تسلا در اپل مشغول به کار بودند.

این دو شرکت به طور مستقیم با یکدیگر رقابت نمی‌کنند اما طبق گزارشی اپل مشغول طراحی یک خودروی برقی است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала