بایدن: اگر جنگی شروع شود، دلیلش حملات سایبری است

© AP Photo / Evan Vucciبایدن: اگر جنگی شروع شود، دلیلش حملات سایبری است
بایدن: اگر جنگی شروع شود، دلیلش حملات سایبری است - اسپوتنیک ایران  , 1920, 28.07.2021
Telegram
رئیس جمهوری آمریکا ادعا کرد: درصورتی که آمریکا هدف حمله سایبری بزرگی قرار بگیرد، امکان وقوع جنگ واقعی وجود دارد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری فرانسه، جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا، با ابراز نگرانی از حملات اخیر سایبری از جمله باج افزاری مدعی شد اگر ما وارد یک جنگ تمام عیار با یک قدرت بزرگ شویم، دلیلش حمله سایبری خواهد بود.

قدرت بالای سایبری ایران لرزه انداز در دل دشمنان

 - اسپوتنیک ایران  , 1920, 27.07.2021
گزارش و تحلیل
قدرت بالای سایبری ایران لرزه انداز در دل دشمنان

طبق این گزارش، بایدن همچنین ادعا کرد روسیه در تلاش برای تاثیرگذاری در انتخابات میان دوره ای سال ۲۰۲۲، اطلاعات گمراه کننده منتشر می کند.

رئیس جمهوری آمریکا مدعی شد که پوتین مشکل واقعی دارد. او اقتصادی را در دست دارد که فقط سلاح هسته ای دارد. او می داند که در دردسر واقعی است که به نظر من، این امر حتی او را خطرناک تر می کند.

بر اساس این گزارش، آمریکا در پاییز ۲۰۲۲ انتخابات میاندوره ای برگزار می کند که در آن تمام کرسی های مجلس نمایندگان و یک سوم کرسی های سنا به رای گذاشته می شود.

اظهارات بایدن علیه روسیه در حالی است که سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه، اظهار داشت: غرب با طرح اتهامات اثبات نشده در موضوع ناوالنی و دیگر موضوعات علیه روسیه به دنبال متزلزل کردن ثبات سیاست داخلی در کشور در آستانه انتخابات است.

لاوروف گفت: غرب تلاش می کند کمربند بی ثباتی را در استانه انتخابات ما در اطراف روسیه بخصوص از طریق بلاروس و مولداوی ایجاد کند و احتمال دارد که ناظران بین المللی عوامل تحت تاثیر قرار دادن انتخابات در روسیه باشند.

حمله اخیر هکرها به ۲۰۰ شرکت آمریکایی، تبعات و پیامدهای ناگواری برای اقتصاد آمریکا داشته است. در پی این حملات، رئیس جمهوری آمریکا در تماس تلفنی با ولادیمیر پوتین همتای روس خود گفته بود انتظار داریم، دولت روسیه کاری در زمینه حملات سایبری علیه آمریکا انجام دهد.

بایدن درباره تماس تلفنی خود با پوتین به خبرنگاران گفته بود به صراحت گفتم ایالات متحده انتظار دارد، زمانی که عملیات سایبری از خاک او انجام می‌شود، حتی اگر دولت روسیه هم مسئول نباشد، وقتی اطلاعات کافی درباره آن به او می‌دهیم، کاری در این‌ زمینه انجام دهد.

بایدن و ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه ۱۶ ژوئن در ژنو درباره حملات سایبری گفتگو کرده بودند.

علاوه بر روسیه، آمریکا چین را نیز متهم به حفاظت از هکرهای سایبری کرده و گفته بود کشورش در حال انجام تحقیقات قبل از انجام اقدامات مقابله ای است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала