اسد: همکاری بین سوریه و ایران تا آزادی کامل سوریه ادامه دارد

© Photo / Tasnimاسد: همکاری بین سوریه و ایران تا آزادی کامل سوریه ادامه دارد
اسد: همکاری بین سوریه و ایران تا آزادی کامل سوریه ادامه دارد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 28.07.2021
اشتراک
رئیس مجلس ایران در دومین روز سفرش به سوریه با بشار اسد رئیس جمهور این کشور دیدار کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خانه ملت، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی ایران در دومین روز سفرش به سوریه با بشار اسد رئیس‌جمهور این کشور دیدار داشت و با اشاره به جنگ اقتصادی که علیه ملت‌های دو کشور در جریان است، ۴ سال پیش روی ایران و سوریه را تاریخی و مهم توصیف کرد و افزود: باید با تمرکز بر فعالیت‌های تجاری و اقتصادی و حمایت از صنعتگران و تجار، همان‌گونه که در جنگ نظامی پیروز شدیم در جنگ اقتصادی نیز پیروز شویم.

رئیس مجلس ایران بیان داشت: این پیروزی مهم نشان داد که اگر به خدا اعتمادو به مردم تکیه کنیم و بر اصول و مبانی خود بایستیم، پیروزی قطعی است.

قالیباف گفت: هنوز از این مسئله چند هفته نگذشته و فرصت بسیار بزرگی در اختیار شما و ملت سوریه است چرا که فشار حداکثری بر دو ملت ایران و سوریه شکست خورده و ۴ سال پیش رو فرصتی برای توسعه همکاری‌های تجاری و اقتصادی به دور از بوروکراسی‌ها و آغاز دوره‌ای جدید است.

وی در ادامه تاکید کرد: دوره جدید در سوریه همزمان شده است با دوره جدید از شرایط سیاسی در ایران که مجلس یازدهم و دولت جدید با رویکردی متفاوت فعالیت خواهد کرد.

قالیباف: دمشق و تهران در بازسازی اقتصاد سوریه همکاری می کنند  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 28.07.2021
قالیباف: دمشق و تهران در بازسازی اقتصاد سوریه همکاری می کنند

رئیس مجلس، فرصت پیش روی ایران و سوریه در دوره جدید برای غلبه بر جنگ اقتصادی را بسیار مهم و تاریخی توصیف کرد و ادامه داد: برای به نتیجه رساندن قدرت نظامی و امنیتی و همه رشادت‌ها و مجاهدت‌هایی که برای غلبه بر تروریست‌ها انجام شده است، باید کمک کنیم تا حوزه تجارت دوجانبه در بخش‌های مختلف صنعتی و اقتصادی با تمرکز بر بخش خصوصی دو کشور تقویت شود و اگر این فرصت را از دست بدهیم شرایط برای دو کشور سخت خواهد شد.

قالیباف بیان داشت که محور اصلی سفرم، ارتقای همکاری‌های اقتصادی و تجاری است، افزود: در این دوره و پس از پیروزی نظامی و امنیتی بر دشمن، باید حوزه اقتصاد و تجارت و ارتقای روابط تجاری نقطه تمرکز دو کشور باشد و به مردم نشان دهیم که همانطور که در جنگ نظامی پیروز شدیم در جنگ اقتصادی نیز می‌توانیم پیروز شویم.

بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه نیز به نوبه خود بیان داشت: من نیز تقریباً همین دیدگاه‌های شما را دارم و بر این موارد تأکید می‌کنم.

وی با اشاره به این موضوع که ایران و سوریه شرکای اساسی هستند و برای روشن شدن نوع همکاری‌ها باید کمیته‌های مشترک ایجاد کنیم، افزود: باید همکاری‌های حوزه تجاری و اقتصادی را توسعه دهیم.

رئیس‌جمهور سوریه خاطر نشان کرد: ملت ایران این رمز پیروزی را از ۴ دهه قبل پیدا کرده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала