از سرگیری ارتباطات فرامرزی بین کره شمالی و جنوبی

© Depositphotos.com / Steve_Allenاز سرگیری ارتباطات فرامرزی بین کره شمالی و جنوبی
از سرگیری ارتباطات فرامرزی بین کره شمالی و جنوبی - اسپوتنیک ایران  , 1920, 27.07.2021
Telegram
روز سه شنبه دفتر ریاست جمهوری کره‌ جنوبی از برقراری ارتباطات مجدد بین سئول و پیونگ یانگ خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از یونهاپ، چئونگ وا دائه مقام ارشد دفتر ریاست جمهوری کره‌ جنوبی اعلام کرد: دو کره روز سه شنبه خطوط ارتباطی مستقیم فرامرزی را که پیونگ یانگ سال گذشته در اعتراض به اعلامیه های تبلیغاتی از جنوب قطع کرده بود، بازگشایی شده و این یک نشانه مثبت برای بهبود روابط بین دو کره است.

ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا - اسپوتنیک ایران  , 1920, 23.07.2021
امتناع آمریکا در دادن واکسن ویروس کرونا به کره شمالی

چئونگ وا دائه مقام ارشد دفتر ریاست جمهوری کره‌ جنوبی برای ارتباطات عمومی، اعلام کرد که سئول و پیونگ یانگ تصمیم گرفتند ارتباطات خود را از طریق خط تلفن مستقیم خود از ساعت ۱۰ صبح از سر بگیرند.

پارک سو هیون سخنگوی رئيس جمهوری کره جنوبی نیز توضیح داد: از سرگیری ارتباطات بین کره ای نتیجه توافق بین رئیس جمهور مون جائه این و رهبر کره شمالی کیم جونگ اون بود.

وی افزود: دو رهبر جنوب و شمال همچنین در جهت بازیابی اعتماد متقابل و پیشبرد دوباره روابط كشورها با هم تفاهم داشتند.

دو رهبر کره از ماه آوریل در چندین نوبت نامه های شخصی را برای از سرگیری رد و بدل کرده اند و در مورد مسائل پیشبرد آشتی بین کره ای دیدگاه های مشترکی داشته اند.

این اقدام ۱۳ ماه پس از آن صورت گرفت كه كره شمالی در اعتراض به عدم اعتقاد سئول در جلوگیری از ارسال اعلامیه های تبلیغاتی ضد پیونگ یانگ به داخل این كشور كمونیستی، تمام خطوط ارتباطی با كره جنوبی را قطع كرد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала