تاکید ترکیه بر نقش ایران در اتمام تنش میان باکو و ایروان

© REUTERS / Umit Bektasتاکید ترکیه بر نقش ایران در اتمام تنش میان باکو و ایروان
تاکید ترکیه بر نقش ایران در اتمام تنش میان باکو و ایروان - اسپوتنیک ایران, 1920, 26.07.2021
Telegram
نعمان کورتولموش ضمن تاکید بر لزوم دستیابی به صلح میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان، نقش نشست ۶ جانبه با حضور ایران در حل این بحران را بهترین راه حل پیش رو توصیف کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آناتولی، نعمان کورتولموش معاون رئیس حزب حاکم عدالت و توسعه ترکیه، که در راس هیئتی از این حزب راهی باکو شده، طی سخنانی خواستار آنچه وی، قطع ارتباط ارمنستان با کشورهای خارج از منطقه در جریان تنش با جمهوری آذربایجان خواند، شد.

ایران از آذربایجان و ارمنستان می‌خواهد خویشتن‌داری خود را حفظ کنند - اسپوتنیک ایران, 1920, 24.07.2021
ایران از آذربایجان و ارمنستان می‌خواهد خویشتن‌داری خود را حفظ کنند

بر اساس این گزارش، کورتولموش در جمع خبرنگاران گفت: ترکیه و جمهوری آذربایجان با اقدامات مشترک قاطع برای ایجاد صلح و آرامش در منطقه تلاش می‌ کنند. ارمنستان باید به درخواست حمایت از کشورهای خارج از منطقه جهت حل مسائل خود پایان دهد.

کورتولموش همچنین اضافه کرد: معتقدم تشکیل کارگروه ۶ جانبه با حضور کشورهای ترکیه، جمهوری آذربایجان، روسیه، ایران، ارمنستان و گرجستان که رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه پس از پیروزی باکو در جنگ قره‌ باغ پیشنهاد کرد، اقدامی مناسب برای حل مشکلات موجود میان این کشورها خواهد بود.

معاون رئیس حزب عدالت و توسعه ترکیه ادامه داد: تداوم صلح موجود بین آذربایجان و ارمنستان پس از جنگ قره‌ باغ، مهمترین راه برای حل مشکلات میان این دو کشور خواهد بود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала