رئیسی اولویت دیپلماسی دولت سیزدهم را نام برد

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / رئیسی اولویت های دیپلماسی دولت سیزدهم را نام برد
رئیسی اولویت های دیپلماسی دولت سیزدهم را نام برد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 24.07.2021
Telegram
رئیسی: تعامل، گفتگو، رایزنی و هم‌اندیشی با همسایگان در موضوعات و مسائل مهم منطقه، اولویت دیپلماسی دولت سیزدهم خواهد بود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روابط عمومی دفتر رئیس جمهور منتخب ایران، ابراهیم رئیسی، شامگاه شنبه در گفتگوی تلفنی هیثم بن طارق، سلطان عمان با وی، ضمن تبریک عید سعید قربان گفت: سابقه برادری دو ملت و پیشینه دوستی دو دولت آن‌قدر ریشه‌دار و مستحکم است که تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی هیچ‌گاه نتوانسته آن را تضعیف کند.

وی افزود: روابط دو کشور همواره رو به گسترش می باشد ولی با این وجود تعاملات تهران و مسقط با سطح قابل انتظار فاصله دارد لذا باید در اولین فرصت برنامه جامع گسترش روابط اقتصادی دو کشور زیر نظر کارشناسان دو طرف تنظیم و با تایید سران دو کشور اجرایی شود. عمان همسایه‌ای قابل اعتماد و شریکی ارزشمند برای ایران است و با توجه به سطح اعتمادی که بین دو کشور وجود دارد، گسترش روابط در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی هدفی کاملا در دسترس است.

درخواست رئیسی از آیت الله خامنه ای - اسپوتنیک ایران  , 1920, 30.06.2021
درخواست رئیسی از آیت الله خامنه ای

رئیسی تصریح کرد: تعامل، گفتگو، رایزنی و هم‌اندیشی با همسایگان در موضوعات و مسائل مهم منطقه، اولویت دیپلماسی دولت سیزدهم خواهد بود.

هیثم بن طارق سلطان عمان نیز در این گفتگوی تلفنی با تبریک عید سعید قربان و نیز آرزوی موفقیت برای رئیسی گفت: تردید ندارم که روابط بین ایران و عمان قوی باقی خواهد ماند و این روابط دوستانه و سازنده بر تمام تحولات منطقه تاثیر مثبت خواهد داشت.

سلطان عمان با قدردانی از موضع دکتر رئیسی درباره تعامل سازنده با همسایگان به عنوان اولویت سیاست خارجی دولت آینده جمهوری اسلامی ایران، اضافه کرد: اعتماد سیاسی متقابل از مهمترین عوامل نزدیکی تهران و مسقط است و نزدیکی هر چه بیشتر روابط دو کشور در راستای تامین منافع کل منطقه را با جدیت دنبال خواهیم کرد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала