حمله هوایی امریکا در افغانستان

© Photo / Sgt. Antony Lee, U.S. Armyحمله هوایی امریکا در افغانستان
حمله هوایی امریکا در افغانستان - اسپوتنیک ایران  , 1920, 23.07.2021
Telegram
نیروهای هوایی امریکا در حمایت از نیروهای دفاعی افغانستان، در ولایت قندهار حملات هوایی انجام دادند.

به گزارش اسپوتنیک، جان کربی سخنگوی پنتاگون، تائید کرده است که ایالات متحده امریکا، اخیراً مواضع طالبان را در بخش‌ های مختلف ولایت قندهار در جنوب افغانستان هدف حملات هوایی قرار داده‌اند.

آزادسازی منطقه‌ای در جنوب افغانستان از دست طالبان - اسپوتنیک ایران  , 1920, 19.07.2021
آزادسازی منطقه‌ای در جنوب افغانستان از دست طالبان

او گفته است که این حملات در حمایت از نیروهای دفاعی افغانستان بوده است.

کربی درباره این حملات بیشتر توضیحات نداد، اما به نقل از یک مقام دیگر وزارت دفاع امریکا، این حملات به تاریخ ۲۱-۲۲ ژوئیه به خواست نیروهای افغان انجام داده شده است.

به گفته این مقام پنتاگون، دو حمله آنها به خودروهای گروه طالبان بوده و اهداف دیگر آنها مواضع طالبان در ولایت قندهار گفته شده است.

حملات هوایی نیروهای امریکایی در برابر طالبان در ولایت قندهار درحالی انجام شده است که چندی پیش ولسوالی اسپین‌ بولدک این ولایت به‌ دست طالبان سقوط کرد. با سقوط این ولسوالی، شهرک مرزی اسپین‌ بولدک و گذرگاه مرزی با پاکستان نیز به‌ دست طالبان افتاد.

یادآوری می‌ کنیم، که بایدن در ۱۴ آوریل از برنامه خود برای آغاز خروج نیروهای امریکایی از افغانستان در ماه مه و تکمیل آن تا ۱۱ سپتامبر خبر داد. این تصمیم با تعهدات واشنگتن برای بازگرداندن نیروهای خود به خانه تا اول ماه مه ۲۰۲۱، که در توافق نامه فوریه سال ۲۰۲۰ در دوحه (قطر) بین دولت پیشین ایالات متحده و طالبان (گروه ممنوع در روسیه) به امضا رسیده است، متفاوت است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала