هکرها اطلاعات آرامکوی عربستان را به فروش گذاشتند

© AP Photo / Michael Sohnهکرها اطلاعات آرامکوی عربستان را به فروش گذاشتند
هکرها اطلاعات آرامکوی عربستان را به فروش گذاشتند - اسپوتنیک ایران  , 1920, 21.07.2021
Telegram
زروکس (گروه هکرها)، مدعی است که اطلاعات شرکت نفت آرامکوی عربستان را به سرقت برده و در اینترنت به فروش گذاشته است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از اویل پرایس، هکرها در یک حمله سایبری یک ترابایت از اطلاعات شرکت نفت آرامکوی عربستان را دزدیده و آن را در شبکه سیاه اینترنتی به فروش گذاشته‌ اند.

 هکر - اسپوتنیک ایران  , 1920, 15.07.2021
اعلامیه فیسبوک در باره دفع حمله هکرهای ایرانی

 این شرکت بزرگ نفتی ادعا می‌کند این دزدی اطلاعات که طبق گفته هکرها در سال گذشته انجام شده هیچ تاثیری بر فعالیت‌ های آرامکو ندارد و در اختیار پیمانکاران شخص سوم بوده نه سیستم‌ های آرامکو.

 سخنگوی آرامکو در گفتگو با کلیپینگ کامپیوتر گفت: تایید می‌کنیم که این دزدی اطلاعات تاثیری بر فعالیت‌ های ما نداشته و شرکت همچنان امنیت سایبری بالایی دارد.

این گروه هکرها با عنوان زروکس، اطلاعاتی را که ادعا می‌ کنند از هک کردن شبکه و سرورهای آرامکو در سال گذشته میلادی به دست آورده‌ اند، در شبکه سیاه اینترنتی به فروش گذاشته‌ اند.

زروکس و آرامکو هر دو می‌گویند این دزدی اطلاعات از نوع باج افزار یا هر گونه اخاذی دیگری نبوده است. این اطلاعات با قیمت ۵ میلیون دلار به فروش گذاشته شده‌ اند و شامل مدارک مربوط به پالایشگاه‌ های آرامکو، اطلاعات شخصی حدود ۱۴ هزار کارمند این شرکت، ویژگی های پروژه‌ای سیستم ها و تجزیه و تحلیل های داخلی به همراه اطلاعات امنیتی شامل آدرس IP شرکت می شوند.

این گروه هکر ادعا می‌کند در حال مذاکره با پنج خریدار جهت فروش این اطلاعات است.

آرامکوی عربستان در گذشته بارها قربانی جرایم سایبری بوده است. مهم‌ ترین حمله سایبری به این شرکت در ۲۰۱۲ توسط بدافزار شمعون صورت گرفت که تمام کامپیوتر های شرکت را پاک کرده بود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала