نگاهی به میلیاردر معروف جف بزوس از کپسول پرواز به فضا + ویدئو

© AP Photo / Brent N. Clarke / میلیاردر معروف جف بزوس از کپسول خودهنگام پرواز به فضا + ویدئو
میلیاردر معروف جف بزوس از کپسول خودهنگام پرواز به فضا + ویدئو  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 21.07.2021
Telegram
جف بزوس، که برای نخستین بار به فضا سفر کرد، نخستین ویدئو از کپسولی که با آن به فضا پرواز می کنند را در اینستاگرام منتشر نمود.

به گزارش اسپوتنیک، سفر فضایی جف بزوس تنها ۹ روز پس از سفر ریچارد برانسون، بنیانگذار شرکت «ویرجین گلکتیک» به فضا انجام شد.

فضاپیمای میلیاردر معروف برانسون به لبه فضا رسید و به زمین برگشت  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 12.07.2021
فضاپیمای میلیاردر معروف برانسون به لبه فضا رسید و به زمین برگشت+ویدئو

جف بزوس، بنیانگذار شرکت «بلو اوریجین»، والی فانک، زن فضانورد 82 ساله را به همراه خود به فضا می‌برد که در گذشته به‌دلیل «زن بودن» از سفر به فضا منع شده بود.

شرکت «بلو اوریجین» اعلام کرد، «والی فانک» که در دهه 1960 میلادی آموزش‌های فضانوردی دیده بود، در پروازی که در تاریخ 20 ژوئیه از غرب تگزاس انجام می‌گیرد، به‌عنوان «مهمان افتخاری» همراه جف بزوس با موشک «نیوشپارد» به فضا سفر می‌کند.

والی فانک به بزوس و برادرش، برنده جایزه حراج خیریه، پیوست تا به‌عنوان اولین افرادی باشند که با موشک «نیو شپارد» به فضا سفر می‌کنند. او از جمله زنانی است که در دهه شصت به زنان «عطارد 13» معروف شد. این سیزده زن در دهه 1960 آموزش فضانوردی دیدند اما به‌دلیل جنسیت اجازه سفر به فضا و حتی پیوستن به فضانوردان ناسا را نداشتند. در آن زمان همه فضانوردان ناسا، خلبانان آزمایشی نظامی و مرد بودند.

View this post on Instagram

A post shared by Jeff Bezos (@jeffbezos)

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала