روحانی: استفاده از منابع مالی در کره جنوبی حق واضح ایران است

© AP Photo / Iranian Presidency Officeروحانی: استفاده از منابع مالی در کره جنوبی حق واضح ایران است
روحانی: استفاده از منابع مالی در کره جنوبی حق واضح ایران است - اسپوتنیک ایران, 1920, 20.07.2021
Telegram
رئیس جمهور ایران در دیدار با سفیر جدید کره جنوبی در تهران، بیان داشت: مشکل مالی موجود بین ایران و کره جنوبی تأثیر بسیار بدی در اعتماد مردم ایران به کره جنوبی گذاشته است چرا که در دوران شرایط سخت کرونا مردم ایران نتوانستند از اموال خود در بانک‌های کره استفاده کنند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، حسن روحانی رئیس جمهوری ایران، در مراسم دریافت استوارنامه یون کانگ هیون سفیر جدید کره جنوبی در تهران، با بیان اینکه دو کشور روابط تجاری و بانکی بسیار خوبی در گذشته داشتند و کره جنوبی در بسیاری از پروژه‌ های مهم ایران حضور داشت، اظهار داشت: در سال‌ های اخیر بخاطر تحریم‌ های غیرقانونی و ظالمانه آمریکا، روابط دو کشور با مشکل مواجه شد که ضرورت دارد اینگونه مشکلات هر چه زودتر برطرف شود.

روحانی: اسرائیل چالش اصلی منطقه است - اسپوتنیک ایران, 1920, 19.07.2021
روحانی: اسرائیل چالش اصلی منطقه است

رئیس جمهور ایران با بیان اینکه برغم وعده‌هایی که کره جنوبی داده همچنان مشکلات بانکی و مالی بین دو کشور پابرجا است، گفت: در زمینه خرید تجهیزات و امکانات پزشکی و دارویی و حتی واکسن کرونا در استفاده از اموال خودمان در بانک‌های سئول باز هم با مشکل مواجه هستیم. در حالی که استفاده ایران از ذخایر مالی خود در بانک‌های کره جنوبی حق روشن و واضح ایران است.

روحانی اضافه کرد: مشکل مالی موجود بین ایران و کره جنوبی تأثیر بسیار بدی در اعتماد مردم ایران به کره جنوبی گذاشته است چرا که در دوران شرایط سخت کرونا مردم ایران نتوانستند از اموال خود در بانک‌های کره استفاده کنند. لذا امیدوارم کره جنوبی در فرصت‌های آینده بتواند با تلاش‌های مضاعف این مسأله را جبران کند.

یون کانگ هیون سفیر جدید کره جنوبی، نیز در این دیدار ضمن تقدیم استوارنامه خود به رئیس جمهور ایران، با بیان اینکه از دلسردی دوستان ایرانی خود از روابط تهران و سئول به خوبی آگاه است، اظهار داشت: شرایط اعمال شده که خارج از کنترل ما هم بوده است، روابط تهران و سئول را تحت تأثیر قرار داده است اما امروز مأموریت ویژه دارم تا نهایت تلاش خود را برای تقویت روابط دو جانبه بکار بگیریم.

کانگ هیون گفت: اگر چه چشم‌ انتظار نتایج خوب مذاکرات مرتبط با برجام هستیم اما کره جنوبی زمان را از دست نخواهد داد و در حال مهیا کردن شرایط و آماده شدن برای توسعه هر چه بیشتر روابط دو جانبه هستیم.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала