اعلام جایگاه ایران در تولید بیت کوین در جهان

© Sputnik / Vladimir Trefilov /  مراجعه به بانک تصاویر اعلام جایگاه ایران در تولید بیت کوین در جهان
اعلام جایگاه ایران در تولید بیت کوین در جهان - اسپوتنیک ایران  , 1920, 15.07.2021
Telegram
تحقیقات دانشگاه کمبریج نشان می دهد که ایران در جایگاه پنجم تولید بیت کوین از نظر شاخص «هارش ریت» قرار دارد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، تحقیقات دانشگاه کمبریج که امروز منتشر شد نشان میدهد  قدرت تولید بیت کوین چین در جهان بسیار افت کرده و حتی از افت اخیری که تحت نفوذ مسئولان این کشور در استخراج بیت  کوین صورت گرفت، پایین تر آمده است.

 بیت کوین  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 01.07.2021
آینده دردناکی در انتظار بیت کوین است

بر اساس آمارهای دانشگاه کمبریج، سهم این کشور از قدرت کامپیوترهای وصل شده به شبکه جهانی بیت کوین موسوم به «هارش ریت» در ماه آوریل به 46 درصد کاهش یافته این در حالی است که این رقم در سپتامبر 2019 به میزان 75.5 درصد بود.

در همین مدت زمانی،سهم آمریکا از قدرت کامپیوترهای وصل شده به شبکه جهانی از 4 درصد به 16 درصد افزایش یافته است و به دومین کشور تولید کننده بیت کوین تبدیل شده است. پس از این ها قزافستان با سهم 8 درصد قرار دارد و روسیه و ایران هم از تولید کنندگان عمده بیت کوین هستند در جایگاه های بعدی قرار دارند.

بر اساس این گزارش، کاهش میزان استخراج بیت کوین در چین پس از آن صورت گرفت که مقامات چینی استخراج این رمز ارز را خطر جدی بر منابع مالی این کشور عنوان کردند.

ماه گذشته، «بین ماین» بزرگترین ماشین استخراج رمز ارز چین پس از محدودیتی که چین در زمینه استخراج رمز ارز داشت، با مشکل جدی مواجه شد و اعلام کرد به دنبال عرضه در آمریکا،‌روسیه و قزاقستان است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала