هفتاد و پنج نفر در آتش سوزی بیمارستان ذی‌قار عراق جان باختند+ ویدئو

© REUTERS / Essam al-Sudaniآتش سوزی بیمارستان ذی‌قار عراق
آتش سوزی بیمارستان ذی‌قار عراق - اسپوتنیک ایران, 1920, 13.07.2021
Telegram
آتش سوزی در بیمارستان امام حسین در استان ذی‌قار عراق منجر به کشته شدن دستکم ۷۵ تن شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «شفق نیوز»، مصطفی الکاظمی، نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق جلسه اضطراری با تعدادی از وزرا و رهبران امنیتی عراق درباره علل و تبعات آتش سوزی در بیمارستان امام حسین در استان ذی‌قار تشکیل داد که منجر به کشته شدن دستکم ۷۵ تن شد.

در این نشست که به منظور آگاهی از دلایل حادثه آتش سوزی بیمارستان الحسین (ع) در استان ذی قار و پیامدهای آن برگزار شد تصمیماتی مختلفی صادر شد که عبارتند از: شروع تحقیقات سطح بالای دولت برای یافتن علل حادثه.

​- یک تیم دولتی از گروهی از وزرا و رهبران امنیتی بلافاصله به استان ذی قار می‌روند تا مراحل داخلی را پیگیری کنند.

- توقیف مدیر بهداشت ذی قار ، رئیس بیمارستان و رئیس بخش دفاع مدنی در استان و آغاز تحقیقات از آن‌ها.

- همکاری وزارتخانه‌های مختلف برای ارسال کمک‌های فوری پزشکی و امدادی به استان ذی قار.

- شهید محسوب کردن قربانیان حادثه ، پاسخ دهی فوری به خواسته‌های آنها و اعزام مجروحانی که در شرایط وخیم به خارج از عراق هستند.

- اعلام عزای رسمی برای شهدای حادثه.

این آتش سوزی ساعاتی پس از آتش سوزی در مقر وزارت بهداشت عراق در بغداد رخ داد و طی آن ۷۵ تن کشته و شماری زیادی زخمی شدند که حال بیشترشان وخیم گزارش شده است. مقامات محلی در ذی قار اعلام کردند که حریق کاملاً مهار و حالت اضطراری اعلام شده است. همزمان یک منبع محلی رسمی گفت که مقامات استان ذی قار در حال بررسی استعفای جمعی در پی آتش سوزی فاجعه بار در بیمارستان بیماران کرونایی در ذی‌قار هستند.

از سوی دیگر یک منبع امنیتی رسمی در استان ذی قار با افشای نتایج تحقیقات مقدماتی در مورد حادثه آتش سوزی در بیمارستان امام حسین ذی‌قار گفت: «آنچه امروز رخ داد، خود جهنم است. در این مرکز ۶۸ بیمار مبتلا به کرونا بستری بودند و هر فرد آلوده حداقل یک همراه داشت و تعداد کل افراد در مرکز بیش از ۱۴۰ نفر بود.

​تیم‌های امداد و نجات قادر به ورود به محل حادثه و نجات آنها نیستند و انتظار می‌رود عملیات برای بیرون آوردن اجساد پس از آرام شدن وضعیت اطراف بیمارستان آغاز شود».

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала