پایان خاموشی‌های خارج از برنامه در سراسر ایران

© Fotolia / Daniilantiq2010پایان خاموشی‌های خارج از برنامه در سراسر ایران
پایان خاموشی‌های خارج از برنامه در سراسر ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 12.07.2021
Telegram
سخنگوی صنعت برق ایران با اشاره به تمهیدات پیش بینی شده برای کاهش خاموشی‌ها گفت: از روز پنجشنبه ۱۷ تیر ماه هیچ خاموشی خارج از برنامه ای در کشور نداشتیم.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق ایران با اعلام این خبر افزود: خاموشی‌های ناشی از حریق ترانسفورماتور‌ها نیز که در مناطق تهرانپارس، لواسانات و قیطریه تهران اتفاق افتاد با بازگشت دو ترانسفورماتور به مدار از روز (یکشنبه) برطرف شد.

وی با بیان اینکه دولت مشوق‌هایی برای صنایعی که میزان مصرف خود را کاهش دهند درنظر گرفته است، گفت: صنایعی که برنامه‌های تعمیراتی روتین خود را که معمولا در مرداد یا شهریور انجام می‌دادند به زمان خارج از پیک بار موکول کنند، میزان برقی که در این دو هفته مصرف نمی‌کنند را در دوره بعد از رفع محدودیت با تعرفه رایگان دریافت خواهند کرد که این خود مشوقی برای جلب بیشتر همکاری صنایع محسوب می‌شود.

سخنگوی صنعت برق اضافه کرد: تا این لحظه موضوع امهال بدهی‌های مالیاتی و بیمه تامین اجتماعی در دستور کار کارگروهی متشکل از وزارتخانه‌های اقتصاد، نیرو و صمت قرار گرفته است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала