برق بانک‌های پر مصرف تهران قطع شد

CC BY 4.0 / IRNA / برق بانک‌های پر مصرف تهران قطع شد
برق بانک‌های پر مصرف تهران قطع شد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 12.07.2021
Telegram
در تهران برق 125 بانک پر مصرف قطع شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، بنا بر اعلام شرکت توزیع نیروی برق تهران، طی یک هفته، برق 125 شعبه بانک در شهر تهران به علت مصرف بالای برق، قطع شد.

ممنوعیت خاموشی بدون برنامه در ایران در بخش خانگی - اسپوتنیک ایران  , 1920, 07.07.2021
ممنوعیت خاموشی بدون برنامه در ایران در بخش خانگی

رامین پوریا، مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق تهران در همین زمینه توضیح داد که در راستای طرح رصد مصرف برق ادارات و دستگاه های اجرایی شهر تهران که با هدف کاهش بار شبکه و جلوگیری از بروز خاموشی‌ها به اجرا درآمده، بازرسان این شرکت طی هفت روز، در جریان بررسی میزان مصرف 950 شعبه بانک، با شناسایی 125 شعبه که مصرف برق خود را طبق بخشنامه‌های وزارت نیرو و استانداری تهران کاهش نداده بودند با هشدار قبلی، اقدام به قطع برق این شعب کردند.

وی در روز دوشنبه همچنین خاطرنشان کرد: 22 گروه بازرسی در سطح شهر تهران، روزانه مصرف برق ادارات را به شکل میدانی مورد ارزیابی قرار می دهند و در همین راستا 250 شعبه دیگر نیز به دلیل مصرف زیاد برق، اخطار دریافت کرده اند که در صورت خودداری از کاهش مصرف، طی روزهای آتی مشمول قطع برق خواهند شد.

بر اساس بخشنامه استانداری تهران، تمامی دستگاه های اجرایی، وزارت خانه ها، سازمان های دولتی، نهادهای عمومی غیردولتی و نهادهای کشوری و لشگری، ملی و استانی مستقر در استان تهران، باید میزان مصرف برق خود را در ساعات اداری دست کم  50 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش دهند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала