طالبان حقوق زنان را در صورت عدم مغایرت آنها با اسلام تضمین می کنند

© Sputnik / Vladimir Astapkovich /  /  مراجعه به بانک تصاویر طالبان حقوق زنان را در صورت عدم مغایرت آنها با اسلام تضمین می کنند
طالبان حقوق زنان را در صورت عدم مغایرت آنها با اسلام تضمین می کنند - اسپوتنیک ایران  , 1920, 09.07.2021
Telegram
محمد نعیم، نماینده رسمی دفتر سیاسی جنبش طالبان (سازمان ممنوع در روسیه) اعلام کرد طالبان تضمین می کنند که به حقوق زنان در کار و تحصیل در صورت عدم مغایرت آنها با اسلام احترام گذاشته شود.

به گزارش اسپوتنیک، محمد نعیم گفت: ما به طور مكرر مواضع خود را در مورد حقوق زنان بیان كرده ایم. نمی دانم چرا این مسئله از یک طرف برای كسانی بسیار جالب به نظر می رسد و از طرف دیگر بسیار پنهان. ما مسلمان هستیم و حقوقی را  که دین مقدس اسلام به زنان داده، تضمین شده است. این مسئولیت ماست اگر این حق تحصیل یا کار یا چیز دیگری باشد. اگر با اسلام ، ملت و کشور ما مغایرت نداشته باشد ، ما از این نظر مشکلی نداریم. ما بارها در اینباره صحبت کرده ایم.

طالبان برنامه های خود را برای افغانستان و سایر کشورها اعلام کرد  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 09.07.2021
جنبش طالبان برنامه های خود را برای افغانستان و سایر کشورها اعلام کرد

بتازگی مذاکرات میان نمایندگان جنبش طالبان و مقامات افغانستان در تهران آغاز شد. در آغاز این نشست، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در مورد شکست ایالات متحده در منطقه صحبت کرد و بدین ترتیب خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان را توضیح داد. به گفته این دیپلمات، حضور آمریکا در افغانستان طی  بیش از دو دهه خسارات زیادی به این کشور وارد کرده است. برای جبران این خسارات، سیاستمداران افغانستان "باید تصمیم های دشوار بگیرند" و گفتگو کنند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала