تسلیحات و ادوات نظامی در دست طالبان آمریکایی هستند

© AFP 2022 / Noorullah Shirzadaتسلیحات و ادوات نظامی در دست طالبان آمریکایی هستند
تسلیحات و ادوات نظامی در دست طالبان آمریکایی هستند - اسپوتنیک ایران, 1920, 07.07.2021
Telegram
یک رسانه انگلیسی به نقل از یک فرمانده طالبان گزارش داد که همزمان با خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان، طالبان مقداری از ادوات نظامی نیروهای دولتی افغانستان را تصاحب کردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهر، فرماندهی مرکزی ارتش ایالات متحده روز سه شنبه اعلام کرد که ۹۰ درصد از فرآیند خروج نیروهای این کشور از خاک افغانستان انجام شده است.

افغانستان گفتگوهای تسلیحاتی با روسیه را تکذیب کرد - اسپوتنیک ایران, 1920, 05.07.2021
افغانستان گفتگوهای تسلیحاتی با روسیه را تکذیب کرد

در اطلاعیه خبری مورخ ششم ژوئیه آمده است که ایالات متحده به طور رسمی هفت مورد از تأسیسات نظامی خود را به وزارت دفاع افغانستان انتقال داده است.

این در حالی است که همزمان با عقب نشینی و خروج نیروهای آمریکایی از خاک افغانستان، نفوذ طالبان در منطقه از تصاحب تسلیحات ساخت آمریکا گرفته تا تصرف بخش‌ های مختلف افغانستان همچنان سیر صعودی دارد.

یک فرمانده طالبان در گفتگو با یک رسانه انگلیسی فاش کرد که شبه نظامیان طالبان مقداری تسلیحات و ادوات نظامی از نیروهای دولتی افغانستان به دست آورده‌ اند: ۷۰ قبضه اسلحه‌ های تک تیرانداز، ۹۰۰ قبضه تفنگ، ۳۰ دستگاه خودروی زرهی، ۲۰ دستگاه خودروی پیکاپ زرهی و ۱۵ دستگاه کامیون زرهی.

طبق گزارش این رسانه انگلیسی، بسیاری از اقلام آمادی ارتش افغانستان که به تصاحب نیروهای طالبان درآمده است، دارای نشان «اموال دولت ایالات متحده آمریکا» هستند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала