اعلامیه وزارت اطلاعات ایران درباره شناسایی چند شبکه قاچاق واکسن کرونا

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / اعلامیه وزارت اطلاعات ایران درباره شناسایی چند شبکه قاچاق واکسن کرونا
اعلامیه وزارت اطلاعات ایران درباره شناسایی چند شبکه قاچاق واکسن کرونا - اسپوتنیک ایران  , 1920, 07.07.2021
Telegram
وزارت اطلاعات ایران از شناسایی چند شبکه قاچاق و تقلب در زمینه خرید، فروش و توزیع غیر قانونی واکسن کرونا در این کشور خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، روابط عمومی وزارت اطلاعات ایران در اطلاعیه‌ای اعلام داشت: با اقدامات هوشمندانه و جمع‌آوری وسیع اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) و دریافت گزارشات متعدد مردمی، چند شبکه قاچاق و تقلب در زمینه خرید، فروش و توزیع غیر قانونی واکسن کرونا خصوصاً واکسن‌های خارجی (سینوفارم چینی و آسترازنیکا) و ممنوع (فایزر آمریکایی) که در برخی از نقاط کشور فعالیت داشتند؛ شناسایی و مورد برخورد قرار گرفته و تعدادی از سودجویان شبکه‌ای دستگیر شدند.

محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش ایران - اسپوتنیک ایران  , 1920, 04.07.2021
شرایط تزریق واکسن کرونا به معلمان در ایران

در ادامه این اطلاعیه آمده است: بر اساس اسناد و مدارک پرونده، سوداگران و قاچاقچیان با بهره‌گیری از نیازمندی جامعه، تبلیغات غیرقانونی در فضای مجازی و نا آگاهی تعدادی از هموطنان از شرایط لازم برای تهیه و تزریق واکسن کرونا، اقدام به فریب و به دام انداختن تعداد قابل توجهی از مردم می‌کردند.

وزارت اطلاعات ایران افزود: همچنین برخی از این عناصر برای فریب بیشتر مردم، اقدام به جعل برچسب داروهای گران قیمت کرونا، جعل مکاتبات و عناوین مسئولین ارشد وزارت بهداشت مبنی بر تهیه واکسن کرونای خارجی برای مراجع محترم تقلید می‌نمودند؛ که این عمل باعث تشویش اذهان جامعه نیز شده بود. به دنبال اقدامات وزارت اطلاعات که با هماهنگی مراجع قضایی صورت گرفت، ضمن کشف مقادیر قابل توجهی واکسن تقلبی کرونا، برخی داروهای تقلبی نظیر آمپول‌های رمدیسیویر، اکتمرا و ...  نیز از مخفی‌گاه‌های این سوداگران کشف و ضبط گردید. 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала