اجلاس گفتگوهای بین الافغانی در تهران

© Sputnik / SHIVA ABSHENASاجلاس گفتگوهای بین الافغانی در تهران
اجلاس گفتگوهای بین الافغانی در تهران - اسپوتنیک ایران  , 1920, 07.07.2021
Telegram
اجلاس گفتگوهای بین الافغانی با حضور نمایندگان دولت افغانستان ،شخصیت های عالی جمهوریت و هیات عالی سیاسی طالبان به میزبانی ایران با سخنرانی وزیر امور خارجه ایران در تهران افتتاح شد.

به گزارش اسپوتنیک، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران، در افتتاحیه این نشست با اشاره به شکست ایالات متحده آمریکا در افغانستان و حضور بیش از دو دهه در این کشور که موجب خرابی های بسیاری شده است خاطر نشان ساخت: امروز مردم و رهبران سیاسی افغانستان باید برای آینده کشورشان تصمیمات دشوار اتخاذ کنند.

دیدار رهبران سیاسی افغانستان و طالبان در تهران - اسپوتنیک ایران  , 1920, 07.07.2021
دیدار رهبران سیاسی افغانستان و طالبان در تهران

وزیر امور خارجه ایران با اشاره به نتایج نامطلوب ادامه منازعات در افغانستان، بازگشت به میز مذاکرات بین الافغانی و تعهد به راهکارهای سیاسی را بهترین انتخاب از سوی رهبران و جریانهای سیاسی افغانستان دانست و آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای کمک به روند گفتگوها میان جناحهای موجود به منظور حل و فصل مناقشات و بحرانهای جاری در آن کشور اعلام کرد.

ظریف همچنین بر تعهد جمهوری اسلامی ایران جهت کمک به توسعه همه جانبه سیاسی، اقتصادی و اجتماعی افغانستان پس از برقراری صلح تاکید کرد.

شایان ذکر است رهبری هیات جمهوری اسلامی افغانستان در این دور از مذاکرات را یونس قانونی، وزیر امور خارجه پیشین افغانستان و رهبری هیئت مذاکراتی گروه طالبان را عباس استانکزی، معاون دفتر این گروه بر عهده دارند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала