واکسن‌های روسی کرونا برای دانشجویان خارجی

© Sputnik / Sputnik /  مراجعه به بانک تصاویر واکسن کرونا روسیه
 واکسن کرونا روسیه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 06.07.2021
Telegram
در روسیه، اولین محموله واکسن ضد کرونا برای تزریق به دانشجویان خارجی آماده شده است.

به گزارش اسپوتنیک، میخائیل موراشکو، وزیر بهداشت روسیه اعلام نمود که در روسیه، اولین محموله واکسن ضد کرونا برای تزریق به دانشجویان خارجی آماده شده است.

به گفته وی، نه فقط دانشجویان خارجی در حال تحصیل در روسیه می توانند با واکسن های روسی، واکسینه شوند، بلکه خارجیان معمولی نیز می توانند از این امکان برای واکسینه شدن بهره مند شوند.

رشوه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 18.01.2020
لغو قانون آمریکایی ممنوعیت دادن رشوه به خارجیان

پیشتر دولت مسکو قیمت واکسیناسیون مهاجران با واکسن ضد کرونا « اسپوتنیک لایت» را مقرر کرد. اعلام شد که کارمندان خارجی و مهاجران می توانند در نقاط واکسیناسیون پولی واکسینه بشوند.

واکسن «اسپوتنیک وی» در ماه مه سال 2020 توسط مرکز ملی تحقیقات علمی ویروس شناسی «گامالیا» در روسیه ساخته شد. این واکسن با استفاده از ادنوویروس انسانی ساخته شده و یکی از ارزانترین واکسن های جهان است. هر دوز آن 10 دلار قیمت دارد.  تا پایان سال گذشته، این واکسن برای واکسیناسیون عمومی در روسیه مورد تأیید قرار گرفت که واکسیناسیون شهروندان روسیه در دسامبر سال 2020 آغاز شد که برای شهروندان روسیه کاملا رایگان است.

واکسن «اسپوتنیک وی» ساخت موسسه میکروبیولوژی و اپیدیمیلوژی گامالیا نخستین واکسن ثبت‌شده در جهان است. این واکسن در حال حاضر به طور گسترده در روسیه و ده‌ها کشور دیگر استفاده می‌شود. دومین واکسن روسی «اپی‌واک‌کرونا» نام دارد و ساخت مرکز تحقیقاتی وکتور است که استفاده گسترده از آن در آیندۀ نزدیک برنامه‌ریزی شده است.

هم اکنون واکسن « اسپوتنیک وی» در حدود بیش از 64 کشور جهان با جمعیت کل بیش از 1 میلیارد و 500 میلیون نفر مورد استفاده قرار می گیرد. کارایی این دارو 91,6 درصد بر اساس داده‌های « The Lancet » یکی از معتبرترین مجلات پزشکی جهان اعلام شده است. دیگر کشورها در حال تولید این واکسن برای بازار جهانی هستند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала