دلیل قطع گسترده برق ایران در روز گذشته مشخص شد

© Photo / AP/Denis Farrellدکل برق
دکل برق - اسپوتنیک ایران  , 1920, 06.07.2021
Telegram
روز گذشته دو واحد نیروگاهی به‌ مجموع ۱۰۰۰ مگاوات از مدار بهره‌ برداری خارج شد که دلیل اصلی گسترده شدن قطعی‌ های برق در روز گذشته همین موضوع بود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، قطعی‌ های گسترده و عجیب روز گذشته که طبق گزارش‌ های مردمی، اغلب مشترکان در کلان‌ شهرها تقریباً دو نوبت قطعی برق به‌ مجموع ۴ یا ۵ ساعت را تجربه کردند، علاوه بر افزایش گرمای هوا و افزایش بار مصرف شبکه، ناشی از خروج از مدار دو واحد نیروگاهی به‌ مجموع ظرفیت ۱۰۰۰ مگاوات بود.

عذرخواهی سخنگوی صنعت برق در پی قطعی مکرر برق  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 05.07.2021
عذرخواهی سخنگوی صنعت برق در پی قطعی مکرر برق

با وجود به مدار بهره‌ برداری بازگشتن نیروگاه اتمی بوشهر، این واحد نیروگاهی به‌ دلایلی که مسائل فنی عنوان شده است، در روز گذشته با تمام ظرفیت در مدار نبود و ساعاتی پیش در ظهر امروز، نیروگاه اتمی بوشهر به ظرفیت ۱۰۰۰ مگاواتی خود در تولید برق رسید.

همچنین ساعتی پیش، با وقوع حادثه‌ ای فنی که دلیل آن هنوز اعلام نشده است، حدود ۸۰۰ مگاوات از ظرفیت تولید برق نیروگاه نکا از مدار بهره‌ برداری خارج شد. این کاهش حدود ۸۰۰ مگاواتی ظرفیت تولید نیروگاه شهید سلیمی نکا که به‌ موجب از مدار خارج شدن کامل یک واحد این نیروگاه و کاهش ظرفیت دو واحد دیگر رخ داده است، نقش پر رنگی در افزایش خاموشی‌ های امروز تهران و شهرهای شمالی خواهد داشت.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала